menzes

Príspevok v téme: menzes
mara

ahoj,mam 15 a trapi ma jedna vec.menzes som dostala tento rok v januari.najprv som ho mavala raz za mesiac,raz za dva mesiace.potom to bolo coraz castejsie a teraz je to raz za dva tyzde,co mi ide dost na nervy.niekedy su to 2 dni,inokedy je to tyzden,neprichadza to pravidelne,takze sa neviem pripravit,je to velmi neprijemne.niekedy je to prilis dlhe a silne.myslite,ze to este stale nie je ustalene?ze sa to upravi samo?

matica

si eset mlada, a hormonom nerozkazes.... da sa ti to do pravidelnych intervalov...moze to trvat mesiac, dva, ale i rok....

mia

Neboj Mara, to pride s vekom, za chvilu ti to pride uplne normalne, bavit sa s kamoskami o takychto veciach, lebo to naozaj normalne je. Nie si jedina na svete, vsetky sme ty museli prejst, kazda z nas isla raz k lekarovi prvy krat a prezili sme to. A z pohladu lekara je to o tom istom, nik sa ti nebude smiat, nik to nebude brat na lahku vahu ani sa nad tvojim konanim pozastavovat. Ak ti lekar nieco povie, tak to bude maximalne pochvala za to, ze pristupujes k svojmu problemu a teda zdraviu zodpovedne. Takze zober odvahu a navstiv lekara. Drzim palce..

RNG

Cyklus zavisi od hladiny hormonov.
Jedla, ktore obsahuju polotovar na hormony su mexicky yam, senovka grecka a pomaha ciastocne aj damiana, olej z pupalky a boraka a Dong Quai.

mara

neviem,ja sa s mamou o takychto veciach nikdy nerozpravam a ani nechcem,je to trapne a strasne sa hanbim.vlastne sa o tom nerozpravam s nikym,ani s naj. kamoskami:(a neviem ako mam ten ostych prekonat:´(

lienka2

mara--urcite necakaj...ved gynekolog ti neublizi!!Aspon budes vediet co to s tebou je a ked ti predpise lieky,tak ti urcite pomozu a budes mat s tym uz navzdy pokoj.A nie taketo vacne stresovacky!!POvedz to mamine a pekne chod!Nemas sa coho bat...ja som u gynekologicky bola v 12-13tich?!nejak tak...ale to bol zas iny problem!Drz sa! a urcite necakaj!

mimi.a

neslo, veru nie. A ja by som asi necakala, ze sa to snad za rok-dva upravi. Isla by som asi teraz. Cim skor to budes mat za sebou, tym lepsie. Aspon sa nebudes kvoli tomu stresovat - ani kvoli menzesu a ani kvoli navsteve. Neboj, nie je to az take strasne. Treba si vybrat dobreho lekara, opytaj sa kamaratok alebo maminy. Ja som tiez "zdedila" doktorku po mame a som spokojna.