Celulitída - z coho vznika?

redbatica2

ked ma telo vela odpadovych latok a nestiha ich vseetky vylucit znamymi sposobmi (mocom, vykalmi, kožou - vyrazkami a potom a pod), uklada si niektore z nich predovsetkam kyseliny do ochranneho obalu... do tukovych buniek... tak toto moze byt tiez dovod celuly... aspon som to tak nejak citala a dava mi to zmysel trochu...

odpovedam

Nie. Celulitida je jednoznacne prejavom nadmerneho mnozstva telesneho tuku. Preto ju mozu mat aj inak chude zeny s tzc. skrytou obezitou a pod. Vsimnite si, ze fitnessky, ktore si udrziavaju v case sezony od 10-20% telesneho tuku celulitidu nemaju. Takze ziadna kozmetika ani hluposti - jedzte zdravo, vyvazene a venujte sa pravidelne sportu. Kozmetika vam tuk nespali.

Daduska13213

.. na vznik celu.litídy vplýva mnoho faktorov: genetika, hormóny, pohyb, toxické látky v strave ale aj v kozmetike, pitný režim, nezdravá strava, ale aj napríklad prekyslený organizmus alebo nosenie tesnej bielizne ... aj celulitída spôsobená genetickou sa dá zmierniť alebo úplne odstrániť... dnes je toľko možností ako na to =) ... od pohodlných masáži, cez kozmetické zákroky odborníkov až po domácu liečbu ... =) ak sa niekomu chce čítať tak tu nájdete nejaké články o tom -odkaz odstránený-.

Vikinka1

Podľa môjho názoru je to génami. Aj ja mám z toho riadne nervy. Mám 22 rokov 59 kíl a výšku 172, nemám pocit, že by som bola tučná alebo také niečo, mám pravidelný pohyb a okrem toho dokonca brigádujem ako čašníčka,a teraz sa mi začala tvoriť, skoro ma vystrelo ked som sa kukla večer do zrkadla. Na prvý pohlad nič, ale ked som stiahla svaly na zadku, tak sa mi vytvorili samé malé jamôčky. No je to na nervy a teraz si mám kupovať drahé gély, ktoré mi možno aj tak nepomôžu? ach, sú aj horšie veci v živote........ musím sa s tým zmieriť :)

Mati

Celula? Minule som si kupila asi styri zinky a kefy a vselijake masazne somariny a som to drela az som bola cervena ako rak a rano pozeram - same modriny - no super. Podla mna jedine pravidelna masaz moze pomoct, ale celulitida ak uz raz je, tak nezmizne. Da sa zredukovat pripravkami proti nej. Z gelov a ostatnych zazracnych masticiek sa mi najviac osvedcila znacka Galenic...

collagen beauty

Ahojte vsetci, ja mam pozitivne skusenosti od ludi, ktory pouzivaju Collagen Body - je to telovy gel s kolagenom. Jeho pozitivom je, ze povzbudzuje prirodzenú regeneráciu buniek, oživuje a spevňuje pokožku a spôsobuje, že je hladká, pružná a krajšia. Prípravok tiež pomáha pri liečbe kŕčových žíl a celulitídy. Vsetko sa sem napisat neda, viac info a skusenosti najdete na www.collagen-beauty.sk

lllllllllllll

nie je pravda ze celulitida v minulosti nebola, bola stale....staci sa pozriet na rubensove obrazy, akurat vtedy s toho nikto problem nerobil. celulitida nie je choroba!!! ale len esteticky problem aj to sa podla mna umelo vytvoril, aby mali na com zarabat kozmeticke firmy atd.

tilia21

Poraďte, mám 21 rokov, 65 kg a výšku 171cm, asi pred 2 rokmi sa mi spravila celulitída na stehnách a zadku a už to prešlo aj na lítka.Ide ma z toho poraziť a pritom som chudá, beriem antikoncepciu, myslíte, že to môže byť tým???Začala som aj cvičiť na stacionárnom bicykli, môžno že to pomôže