svedomie

Príspevok v téme: svedomie
diana

Dobry den.Som 8 rokov vydata,mam 2 deti a za sebou nie peknu minulost.Kedysi sme s kamaratkami na discotekach dost popijali,a ja som skoncila s nejakym chalanom v posteli.Nebolo to vzdy,ale bolo to casto.Nie vsetko som manzelovi povela.Ved nemusi vediet vsetko.Teraz ma hryzie svedomie.Niekedy mam obdobie,ze mi to je jedno,a poviem si:co bolo uz nezmenim,musim mysliet na to co bude.Ale niekedy mam z toho az depresie,a pocit,ze sa zblaznim.Najradsej by som zaspala a uz sa nezobudila.Prosim poradte mi ako sa mam s tym zmierit.Aj teraz sa cela trasiem a srdce mi ide z hrude vyskocit.Strasne sa za to hambim.Dakujem

diana

Ahojte ludia.Dnes som stretla cloveka,z ktorym som kedysi davno mala pomer,a o ktorom moj manzel nevie.Najskor som ho nespoznala,lebo to bolo uz hrozne davno.Ale ked prisiel blizsie,tak uz som vedela.Snazila som sa nanho moc nezizat,aby ma ani on nespoznal.Videla som ho prvy krat,po tolkych rokoch.Snad si na mna uz nepamata,lebo neviem ako by som zareagovala.Ci by som sa robila,ze ho nepoznam,alebo nie.Prave som cakala na manzela,ked som ho videla.V tom momente mi prislo zle a uplne som citila,jak som zcervenala.Teraz mam z toho trochu mindrak a strach,ci ho zas nahodou nestretnam.A najviac sa bojim toho,ze by som ho stretla,ked budem s manzelom a nedaj boze by ma este aj oslovil.To by som uz asi neprezila.Preto dufam,ze si ma uz nepamata.Vzdy,ked si myslim,ze som uz v pohode tak sa mi stane taketo volaco a som tam,kde som nechcela byt.Snad sa z toho vyspim.Prosi napiste mi svoj nazor ako sa z tym vysporiadat.Dakujem

caoko

Som rada, že sa takto na to pozeras a ze s tvojej odpovede cítit optimizmus. Drzim palce a prajem ti v zivote to naj.

Alternativa

Diana,
zozbierali sa Ti krasne a naozaj realne odpovede na Tvoju otazku, co s tym. Len doplnim, ak nahodou nieco "praskne". Nic nevysvetluj a len pokojnym hlasom sa spytaj: Pytal si sa ma na to? Vsetko dolezite pre nas spolocny rodinny zivot predsa vies. Pekne roky v rodine, ktora bude vediet, ze Ta ma :D

diana

Ahojte vsetci.Najskor by som vam chcela srdecna podakovat za vase prispevky.Velmi ma potesili,som rada,ze ste na ne reagovali.Mate pravdu.Treba zit zivot teraz a uzivat si ho.Budem sa snazit do minulosti nevracat,a to aj vdaka vam vsetkym.Este raz vam velmi pekne dakujem,a prajem prijemne leto.Ak by sa vam obcas chcelo tak sa mi ozvite.Pa pa

caoko

Ahoj Diana, preco sa tolko trapis, je pekný den a ty ma hlavu v smutku nad tým čo bolo. Je to napokon už niekde prikryté tým, že si ta ten tvoj vzal. Pri uzatváraní nového vztahu musíme ma t jasné, ze si berieme toho druheho za manzelského partnera aj s jeho minulostou. Nechaj si to pre seba, nic dobre neprinesie, ak s niecim takých vyleziez teraz na svetlo sveta. A ak by nahodou niečo sa suskalo, myslim, ze by si to nemala zo seba tak lahko pustit. Ten tvoj ti povedal celý svoj zivotopis? - ako, kedy, s kým a ostatné nálezitosti? Zi svoj zivot, tak, aby si sa ked nan pozries v budúcnosti nemusela hanbit, aby si isla so vztýčenou hlavou a kazdý den nech je pre teba prínosom. Zi, tes sa zo zivota a uz konecne to co patri minulosti pochovaj - hoci aj symbolicky, nejakú vec, ci nieco, čo ti pripomína to obdobie zakop alebo spál, s tým, že je to pre teba akoby nový začiatok, je to vlastne pochovanie toho čo bolo, dusevná ocista a ideme dalej s cistým stitom a úsmevom. Dnes ma byt 34 st. C, takze tes sa dnes sa zapotime a ak nemas program, tak zober deti a chod s nimi k vode, urobis radost sebe aj im.

damaxy

Obdobie tvojho života pred vztahom s terajším manželom patrí len tebe,všetko to dobré a zlé.Kedže minulost nezmeníme ani nijak neovplyvníme nevisím zmysel sa tým zaoberat.Vieš ty o tom čo manžel robil,kým ta spoznal,chcela by si to vediet a keby to bolo nepríjemné tešilo by ta,že ti to vytáral?Takže každá etapa života je prežitá a ulož ju do archívu.Netráp sa tým a vobec sa neospravedlnuj.Bol to tvoj život,teraz by si to robila inak.Ale to je už iný čas.Sústred sa na výchovu detí,aby prežili mladost,za ktorú by sa nehanbili,ne to možeš mat vplyv a tu sa realizuj.Dobrú noc

erika5

ahoj Diana ja som na tom podobne ako ty niečo som manželovi o svojej minulosti povedala a tiež mi to potom vyčital naštastie som si vela veci nechala pre seba.tiež som sa obavala čio sa niečo nedozvie a bude mi vyčitat že som mu o sebe všetko nepovedala ale už ma to prešlo vobec sa nad tym netrapim a na tvojom mieste ak by sa niečo dozvedel zaryto by som mlčala a zatlkala.S ničim by som sa nepriznala lebo on by ti to aj tak vyčital tak radšej mlč a vobec sa nad tym netrap pozeraj do buducnosti.

diana

Zdravicko,to som zase ja,Diana.Zabudla som este dodat,ze mam stale strach z toho,ci sa manzel niekedy nedozvie aj to,co som mu zatajila.Hocikedy,ked niekam ide mam strach,ze pride a zacne hovorit o veciach,o ktorych som mu nehovorila.Neviem preco,ale bojim sa toho coraz viac a viac.Keby nahodou k takemu niecomu doslo,mam to priznat,alebo zatlkat?Vopred dakujem.

diana

Velmi pekne dakujem za povzbudenie.Ani neviete ako mi to dodalo silu.Tiez mi to manzel obcas pripomenie riadnou vycitkou.A niekedy banujem,ze som mu vobec nieco povedala.Tiez som to robila stym najlepsim umyslom.Este raz dakujem a drzim palce.

caoko

caoko Diana, viem o com hovoris. Mam podobnú skusenost. Vsetko o sebe som manzelovi naivne povedala s tým najlepsim umyslom. Urobila som najvecsiu hlupost na svete. Vie mi to pripomenut v tej najnevhodnejsej chvíli a riadnou výčitkou. Nerob to, lebo nic ti to do manželstva neprinesie, len nepokoj. Je doležité čo robis teraz, ako zijes, nie to ako bolo v minulosti. Jedno je iste, minulost nezmenime - s nou sa musíme vysporiadat, vieme vsak ovplyvnit pritomnost a buducnost. Takze nerob si to este tazsie a pozeraj do buducnosti. Drzim palce.