antikoncepcia, ale nie HAK

Príspevok v téme: antikoncepcia, ale nie HAK
gale

ahojte dievcata. onedlho zacnem sexualny zivot s partnerom, teda manzelom. priznam sa, este sa necitim na dietatko, rada by som este pockala. chcela by som sa teda chranit aby som neotehotnela ALE. som dost proti Hormonalnej antikoncepcii. dobre viem aky chaos to urobi v zenskom tele. myslim si ze je to nepirodzene pre nase telo, lebo to zabranuje ovulacii, ma to XYZ vedlajsich ucinkov. no jednoducho to tu nechcem rozvadzat ale chcem iba povedat ze nechcem brat HAK, ale nejaku inu ale spolahlivu. preto sa pytam co by ste odporucali, prosim piste rady, skusenosti. aka je teda najspolahlivejsia ATC okrem HAK? vdaka

Inner

ak chces nieco spolahlive, tak nic spolahlivejsie ako HAK neexistuje. Najdi si na nete pojem pearlov index, podla toho uvidis, kolko zien otehotnie pri akom druhu antikoncepcie.

Ak HAK nechces, tak na kondom sa velmi nespoliehaj, Pharmatex je az 9x spolahlivejsi. Kombinujte ho s kondomom. To by mohlo byt ok.

lara20

Ja používam už vyše roka Pharmatex predtým globule, teraz gél ten vonia levanuľovo :).ale dávame si pozor aj na plodne a neplodne dni..zatial som spokojna :) aj ked sem tam trošku gélu vytečie..

jijij

gale uplne s tebou suhlasim..ja by som asi skusila ten pesar..to asi zavedie gynekolog, nie? je to trochu ostara, ale lepsie nez kondom, to sa mi zda neprakticke a ked sa ti minu tak mozte akurat tak pozerat telku :(

mimi.a

no, môžete s manželom používať kondóm, ten je vcelku spoľahlivý, ak sa správne použije:) Okrem toho si môžeš v lekárni kúpiť všelijaké spermicídné krémy alebo peny, okrem toho je tu pesar - niečo ako kondóm pre ženy.. ale ten som zatiaľ nepoužila, tak neviem. Alebo si môžeš merať bazálnu teplotu... alebo sledovať hlien v pošve... alebo si kúpiť nejaký ovulačný test... alebo prerušovaná súlož.. ale to posledné skôr ak by si s prípadným tehotenstvom nemala problém, lebo to je už naozaj veľmi nespoľahlivé... takže asi toľko k téme natikoncepcia:)) Veľa šťastia.

agina

Moja to mas nejake mylne informacie.Nie vsetky HAK zabranuju ovulacii.Ja som dva roky uzivala Cilest, ktory nezabranoval ovulacii, ale vytvoril husty hlien, cez ktory sa spermie k vajicku nedostanu. Ze su to telu nevlastne hormony, to uz je druha vec.Odkedy som sa dozvedela, ake je to svinstvo, uz to neberiem/5 rokov/. Inak su aj rozne gely, ktore si votries do posvy a tie znicia spermie...