dovolenka a menzes

Príspevok v téme: dovolenka a menzes
smutna:(

Dobry den, potrebovala by som poradit.. v auguste sa chystam na dovolenku, ktoru mam uz zaplatenu a zistila som, ze prave v tom termine budem mat menzes. viem, ze sa predavaju aj tabletky na posunutie, no kamoska ich skusala a hovorila, ze ked ich uzila, tak pocas celej dovolenky bola omracena, neustale ju bolela hlava a necitila sa dobre, navyse, hned na nasledujuci mesiac, ked dostala, vravela, ze mala tak nesmierne silnu a bolestivu, ze uz by tie tabletky v zivote nezobrala.. co mam robit?????ta dovolenka sa uz zrusit neda.. prosiiiim poradte!!! velmi pekne dakujem

jaja

Inak VYVOLÁVAČKA zaberá každej žene inak...niekomu na ďalší deň a niekomu až do 3 týždňov je limit pre túto injekciu agolutínu. Som zdravotná sestrička a na toto som sa aj ja konkrétne informovala nedávno. Takže ja by som si radšej dala rezervu, ako sa sklamať

jaja

ja som cestovala s menzesom 2a pol dňa v buse do Grécka..a to som ho ráno dostala a poobede sme odchádzali. Veď každé 3hodky stojí bus..to sa dá..dala som si tampon určený na najsilnejší menzes a aj vložku menštruačnú tenku...a pri každej zastávke busu som si najprv dobre umyla pred vstupom do WC ruky, osušila papier.vreckovkou, dávala som pozor, aby som sa nechytala kľučiek a pod. a som sa "prebalila" a opäť tampon+vložku a použila som vždy aj intimné vlhčené utierky, ktoré nosím vždy pri cestovaní na toaletu..všetko sa dá..len treba myslieť stále na čistotu rúk pred zavádzaním tamponu a osviežiť sa vlhčeními intim a pohodička pohoda..ked aj tampon sa presiakne, ved vložka zbytok zadrží..všetko sa dá..držím palce

jaja

len si neoddalujte NORETHISTERONOM !!! je to iné svinstvo..budete nervozne ako furie, navyše svrbiace vyrážky na nohách, dekolte, pleciach a tváry..pol roka rozbitý cyklus a na to sa ešte zvyknú aj cysty na vaječníkoch z týchto hormonov tvoriť. Naozaj nie..radšej sa informovať u gynekologa, dá sa menzes vyvolať skôr injekciou v predstihu myslím 2-3 týždnov alebo h.a posunúť po dohode s lekárom/nebudete mať pauzu v užívaní H.A.ale sa po balení začne nové balenie užívať/ alebo radšej odporúčam tampóny a po každom kúpaní sa v bazene, či v mori si ísť vymeniť hned tampon . Ja som po skúsenostiach si povedala, že radšej dovolenku odmenštruujem s tamponmi, ako mať aknozne boľavé vyrážky a náladu takú, že dovolenkujúci by ma utopili aj na brehu vo vode po členky. Tento liek nestojí za to oddalovanie!!!

janka

ahojte, no ja som si prvykrat posuvala menzes s hak.. a neako to nevyslo, aj napriek tomu ze som sta;e brala hak, som mala menzes , i ked ovela slabsi. ale vzdy ked sa da radsej vysadim skor. ak mi to zatial vzdy vyslo.

medea

podľa mňa pokaziť si dovolenku, na ktorú sa väčšina z nás teší celý rok, menzesom nie je bohviečo...na takéto veci treba myslieť dopredu, nemyslím tým plánovať dovolenku podľa cyklu, ale naplánovať menzes podľa dovolenky. hovoríš, že ideš v auguste, takže ak berieš HAK, tak je ešte dosť času si menštruáciu posunúť...skrátka tabletky nevysadíš tak ako obvykle, ale pokračuješ v ďalšom balení podľa potreby a menzes si spustíš, ak ich vysadíš, kedy ty sama potrebuješ (závisí to od toho aký druh HAK berieš, treba si prečítať príbalový letáčik, tam by mali byť normálne pokyny , čo robiť, ak chceš s tabletkami posúvať). ja to tak robím každé leto, túto dovo mi to tuším po prvýkrát výde bez posúvania. určite existujú i iné možnosti (ako píšeš tabletky na posunutie), HAK sa mi osvedčila. každá sme však iná, u niekoho je normálne, že sa mu menzes spustí i pri zmene prostredia, tak ako písali baby...určite by som sa však nezmierila s tým, že by som si takýmto spôsobom mala kaziť najpríjemnejšie dni v roku...preboha, veď sme v 21. storočí

hannah

chapem ze dovolenka je draha a tak .. ale co sa tak proste zmierit s tym, ze menzes bude .. su predsa tampony a ak je aj partner spravny chlap, tak tiez nebude mat ziaden problem ... urcite lepsie sa s tym dopredu zmierit nez sa napchat hormonmi a potom pod ich vplyvom depkovat na krasnej dovolenke (jedine si neviem predstavit nejakych 40 hodin v autobuse, to uz vidim ako vazny problem :0)

martina25

Zmena prostredia má na menzes vplyv. Ja keď som bola na dovolenke pri mori, tak som dostala menzes 5 dní skôr.

barbinka

aduliena: je to pravda. ale určite ho nedostaneš,keď ti práve skončil. napr. keď máš dostať napr. 18.6. a prídeš tam 10.6. tak na ďalší deň môžeš kľudne dostať. mne sa to stalo už asi 5krát, ale vtedy som nebrala antikoncepciu. minulý rok som už brala HAK a nedostala som.

aduliena

Chcela by som sa spýtať, čo je pravdy na tom, že keď pôjdem k moru, môže sa stať, že tam dostanem menzes, kvôli zmene prostredia. Pritom ja mám menzes pravidelný ako hodinky. Ale kamarátka mi hovorila, že tam určite dostanem menzes. Je to tak? To by som nechcela.... :o(