klieste

Príspevok v téme: klieste
mnp

Ahojte.Ake mate skusenosti s vyberanim kliestov?Kedysi som to robila obvyklym sposobom na vaticku olej a vytocila ho.Nikdy sa mi nic nestalo.Dnes som ho vytiahla pinzetou a mam strach,ze mi tam nieco zostalo.
a zije kliest,ked sa napije krvicky?inak sa moc na mna lepia,co mam robit?Dik za rady.....

majka sen

tiez som pocula o tom, ze klieste sa najlepsie vytahuju vatou s olejcekom. sestra nedavno vyberala kliesta kamaratke tak, ze ho vybrala injekcnou ihlou. je totiz zdravotna sestra.

lucka

Kliešte by sa nemali vyberať ani mydlom a ani olejom, lebo na zadočku majú dýchací otvor. Keď sa upchá tak kliešť síce ihneď vypadne ale vyvráti to čo má v bruchu. Kliešťa treba vyberať s pinzetou alebo navštíviť lekára.

123456

som neverila, ze to moze ist tak lahko, kym som neskusila... hygienicku vreckovku navlhcis a potom prejdes nou parktat po mydle... pak prilozis na miesto, kde mas kliesta a par krat po nom pokruzis... a potom sa na to kuknes a vidis, ze kliest je prec... teda na tej vreckovke... a cely... aj s hlavickou :)))))

syma

ak vies ze ides do prírody, daj si b komplex, to ich odpudzuje
ja davam na vatu lieh a triem jemne doprava a daľava