Liek proti akovine?

Príspevok v téme: Liek proti akovine?
effie

Ahojte. Kvli horsim vysledkom tzv. PAP testu (cytologicky ster z krcka maternice) mi lekar odporucil uzivat Indonal. Ide o vyzivovy doplnok:
Indol-3-karbinol (I3C) je látka pôsobiaca na zmenšovanie uzlín, cýst a nádorov v prsníkoch a ženských pohlavných orgánoch.
Zdroj: Yuan G.Chen D.Z., Anticancer research, 1999.

Indol-3-karbinol znižuje riziko tvorby nádorov, vrátane karcinogénnych, ktoré vznikajú a rozvíjajú sa na tkanivách závislých od estrogénov. Sú to orgány reprodukčného systému oboch pohlaví, napr. maternica, vaječníky, prsníky, varlatá a prostata a takisto na orgánoch zažívacieho traktu, ako je žalúdok či hrubé črevo. Indol-3-Carbinol blokuje rast nádorov vyvolaných vírusom HPV, ako aj papillomatóznu infekciu týchto orgánov.
Zdroj: Moscow Medical Academy, prof. Kiselev V., 2004.
Ma niekto s uzivanim tohto pripravku skusenosti?
A este jedna otazka. Docitala som sa tiez, ze ma silne antioxidacne ucinky. Kedze dojcim, obavam sa, ci to nejako neovplyvni zlozenie materskeho mlieka.
Dakujem za Vase odpovede.

RNG

I3C je vytazok z kapustovin, davka odporucena na Indonale(podla roznych vyskumov by mala byt 300-600 mg) je dost nizka, ekvivalent vytazku asi 1/4 kila brokolice.
Je viacero protirakovinnych doplnkov, spomeniem selen(200-400 mcg)
Extrakt z hroznovych semienok(100 mg, 95% proantokyanidy)
extrakt zo zeleneho caju(500 mg, 40+% polyfenoly)
Extrakt z jadierok malin alebo granatovych jablk(elagicka kyselina, 100 ng denne)
alfa lipoicka kyselina(200-600 mg)a plno inych.
Nesmiem zabudnut vitaminy A, C , D a E.

Pri viruse hpv treba hlavne potlacit virus, nez liecit este neexistujucu rakovinu.
Prostriedky na to som spomenul v inych prispevkoch na tuto temu.