V noci neviem spat

Príspevok v téme: V noci neviem spat
usiko

RNG, prosim pomoz mi, neviem, na koho sa uz obratit...a myslim, ze mi pomozes....v noci neviem spat v kuse 6-7 hodin, vzdy sa zobudim okolo jednej v noci, a idem na WC, z WC idem rovno do chladnicky na ovocie...dam si jeden kus, jabko, nektarinku....dokonca sa mi uz stalo, ze som si v noci ocistila pomaranc a zjedla ho!!!!Potom idem do postele a zaspim.....do rana, rano sa sice busim okolo pol siedmej, ale pocet hodin spanku mam dodrzany, takze unavena nie som....Bola som s tym u psychiatricky, povedala, ze je to z nedostatku serotoninu, predposala mi SEROXAT, ale ani som ho nezacala brat, ked som si na nete nasla, aku zavislost sposobuje a na zapade su vraj cele organizacie za jeho stiahnutie z trhu......neviem, ako si ten serotonin doplnit, myslim, nejake pripravky, aj prirodne...co robit aby pracoval ako ma? prosim pomozte mi, fakt uz nieviem ako dalejjj DAKUJEM...

RNG

V 80tych rokoch bol jeden nesvedomity vyrobca v Europe, ktory dal na trh zamoreny L-tryptophan.
Farmaceuticka komunita na to zareagovala, ze zakazali na cas predaj.
Po vyrieseni tejto situacie sa ale tryptophan postupne dostal spat na trh, nasiel som ho vo viacerych europskych internetovych obchodoch.
5-HTP je lepsie absorbovatelna=ucinnejsia forma. Preto z nej staci davka 1/10 tryptophanu.

usiko

RNG, citala som na internete, ze I-tryptophan je zakazany...neviem preco....takze to 5-HTP, kde to zozeniem? dakujem....

Alternativa

Ak si chces zvysit hladinu serotoninu stravou, tak urcite banany, obsahuju tryptofan. Odporuca sa aspon 1-2ks vecer, funguju na dobry spanok. Takze dobru noc a pekne snicky :D

RNG

Prirodzeny prostriedok na zvysenie hladiny serotoninu je l- tryptophan alebo este lepsie 5-HTP, z ktoreho si telo vie priamo vyrobit serotonin.
Davkovanie-2x50 mg
Keby si chcela brat triptophan v prirodzenej forme(maso, mlieko) asi by ti to narusilo dietu.
Preto v tvojom pripade by som siahla na izolovanu doplnkovu formu, aspon kym by som nedostal rytmus spanku spat do normalu.
Okrem toho pomahaju dlhe prechadzky a telesna unava z cvicenia.