Ako komunikovať s osemnásťročnou? alebo sa obesiť

Príspevok v téme: Ako komunikovať s osemnásťročnou? alebo sa obesiť
duna7

Mám 18 ročnú dcéru, nebola takáto vždy, ale ak ju pošlem nakúpiť alebo má doma niečo spraviť spustí reptanie a nevraživé pohľady. O poriadku v jej izbe nehovoriac (odpoveď na uprac si "veď tam je poriadok"). Bývame aj s babkou a tú ako keby ani nepočula ak jej niečo povie. Čo s ňou? Nechať ju hniť v špine a robiť všetko sama?

duna7

Dnes mám sviatok, dcéra prišla z dovolenky od sesternice a kým som prišla domov mala vyupratovanú izbu. Vraj išla so strachom domov po telefonáte v ktorom som jej povedala že všetko čo je na zemi dám do vreca a vynesiem pred dom (ale nespravila som to). Asi si potrebovala oddýchnuť. A ďakujem za rady.

leenka

Dnes ráno ma neuveriteľne trápi problém komunikácie s mojou dcérou. Zdanlivo rovnaké ako píše duna7, lenže s velikým rozdielom, že moja dcéra ma 2,5 roka. Ja som len chcela povedať, že dunine zúfalstvo a nemohúcnosť chápem a tak isto neviem, ako na reišenie tohto problému. Nič nepomáha, ani po dobrom, ani po zlom, ani také rodičovské po zadku....A to je ešte len začiatok všetkého.... Držím palce na vyriešenie tohto problému.

jefferson

A aka bola ked mala 12-16. mozno vtedy sa tolko neprejavovala a teraz sa dostala do puberty. ALebo je to zaverecna faza vyvoja jej osobnosti.Ale ono by bolo lepsie konzultovat to s psychologom,alebo sprisnit vychovu(ale to by ju mohlo dohnat k uniku z domu,alebo podobne)
Preto najlepsie je skusit tu asertivitu na nu,nic lepsie ma nenapada.

babenka

jefferson tak povedz zhruba o co ide v duninom prípade.co má zmenit,ako pristupovat? Ved ma 18 nie 12-16, to by mala byt z puberty von a trochu ustalena,zodpovednejsia,dospelejsia. Nebude mat nejake osobne problemy? S chlapcom napriklad?A dava to najavo takymto sposobom?

jefferson

Hehe, aj na pouzitie asertivity treba mat odvahu:-)
Ja mam 22 a citim sa uz byt dospely,lenze mama ma tak nebrala,do vsetkeho sa mi starala,ale hlavne do skoly(studovala to iste) a to mi strasne vadilo,tak som to skusil asertivnou metodou a ona to pochopila dobre a obmedzila to na minimum:-)

duna7

asi sa na to fak vybodnem a keď bude odo mňa niečo potrebovať vrátim jej to rovnakou ochotou, len či to vydržím, ja som taká trúba čo hneď skáče keď niečo chce.