Mám strach z tehotenstva

Príspevok v téme: Mám strach z tehotenstva
mara

Kedze mam iba 17 som velmi malo oboznamena so sexualitou a a este k tomu i moja kamoska mi vravela ze sa da otehotniet inac ako pohlavnym stykom,tak sa bojim. Stale ma to trapi,myslim si,ze som tehotna,lebo ak som s pruiatelom nieco robila,nespali se splu,iba sme sa mazlili,tak sa bojim toho,ze som otehotnela pomocou ruk,lebo vraj i ta cira tekutina obsahuje spermie a bojim sa,ze som si ich do tela zaniesla sama po prichode domov,ked som si napravovala male pysky ohambia,bojim sa a velmi. Minule som menstruaciu dostala 12 dni skor a iba 1 den bola taka silnejsia,istatne dni boli slabsie,travala 6 dni a 10.7. Mam dostat dalsiu,no bojim sa,ze som tehotna. V poslednej dobe som mala velmi hnusny vytok z posvy,taky zvlastny, alebo kusky nejakej blany.a paneska blana sa kde nachadza? Ja som svoju videla na povrchu pri odkryti malych pisk ohambia,moze tam byt?Je takej tmavo cervenej farby. A ten vytok co mohol znamenat? Kedze som taka hlupa neustale si zrkadlom kontrolujem tu blanu a uz i ta kozicka pod posvou tak praskla a ide mi z nej krv,ked sa utieram,mam ist ku gynekologovi?Teraz beriem penicilin na to,co mi je s tym vytokom a trocha sa to zlepsila a tu ranku si stale masim kalcivou mastickou,je to dobre?

sionka

To ti nepomoze, bez k doktorovi. Mas 17, a zjavne mas problemy s vytokom, tak necakaj! A na ostatne, ohladom ochrany a mozneho tehotenstva sa spytas jeho.

sionka

tak moja gynekologicka je toho nazoru, ale je to kazdeho osobna vec...myslim, ze prevencia je dolezita, a urcite netreba nic podcenovat...viem, ze zaciatky su tazke, clovek sa aj boji, aj hanbi, ale niet sa coho. A v tvojom pripade by ti myslim pomohla navsteva, objasnila by sa pricina tvojich tazkosti, nikto ti neporadi lepsie ako samotny gynekolog...opytaj sa kamaratok, ku komu chodia, ci su spokojne, a vyber sa aj ty. Nepotrebujes listocek od svojej lekarky, len sa spytaj sestricky, ci ta vezmu, a ona uz s tebou spise kartu...bude sa ta pytat na choroby v rodine - infekcne, kedy si mala prvu manstruaciu a podobne...vezmi si so sebou na vysetrenie suknu, aby si nebehala po ordinacii s holym zadkom, tu mozes mat na sebe pocas vysetrenia, samozrejme bez nohaviciek...Doktorka sa ta bude pytat, kedy si mala poslednu menstruaciu - datum, a potom ta vysetri - prsty jednej rukky da do posvy a druhou cez brucho prehmatava vajecniky, a maternicu, ci je vsetko OK.Pannám to robi cez konecnik, v tom pripade je vhodne vykonat velku potrebu este pred navstevou.
Urcite s tym nevahaj, ja som bola 1x v 12tich, a od 15 chodim pravidelne, je to uplne bezne vysetrenie, na kt. si zvyknes. Neviem z akeho velkeho mesta pochadzas a ake mas moznosti, ale skoro vsetky moje kamaratky co poznam chodia na gyndu uz od strednej...Vela stastia.

...

sionka: to vazne by sa malo chodit? mne povedali ze pokial nemam zjadne problemy a mam pravidelnu menstruaciu tak nie je dvovod aby som tam sla...s mojich spluziacok tam boli asi 3...a to mame 22 bab v triede

sionka

mas 17 a nebola si este u gynekologa? Tak k nemu utekaj,na prehliadky by sa malo chodit uz od 15 alebo 1. menstruacie...mozes si vybrat zenu alebo muza, ako ti to vyhovuje.Netreba sa obavat navstevy, gynekolog ta vysetri,objasni povod tvojho vytaku a naordinuje liecbu. Tiez s nim mozes konzultovat antikoncepciu. Je velmi ucinna a jej cena sa pohybuje uz od 100 Sk na mesiac. Krvacanie mimo cyklu, tzv. spinenie,moze byt znakom ovulacie, ale takisto roznych chorob a poruch. Ja som asi v 16tich mavala bolesti a krvacanie mimo cyklu a zistili mi cystu na vaječniku. Odporucam ti urcite gynekologicke vysetrenie,len treba prekonat stracch. Drzim palce.

...

uuha..prilis vela otazok, ja mam tjes 17..to sa taketo veci neucite v skole? lebo my hej, dokonca sme mali aj besedu s gynekologickou, pokial mas vytok ktory zapachaje divnej farby alebo konzistencie, alebo ak ta to tam sipe, mala by si navstivit lekara. otehotniet mozes vtedy ked sa ti spermie dostanu do posvy, to je jedno ci rukami alebo ako...ale len ked su tekute,ak ti ide krv dl skratka ked us uschnu, us nie su zive a su velmi citlive, mimo tela nepreziju dlho, len kratko, ak ti ide krv mimo mestruacie mala by si navstivit lekara..a kde je blana... to neviem..ani neviem zisti ci ju este mam..akoze s nikym som este nespala ale vjem ze o nu mozes prist aj inym sposobom - pri sporte, jazde na koni,..vela dievcat ju vraj pri prvom sexualnom styku us nema