Hysterektomia...?

ivet666

RINA
Kyretaz je vyskrabanie sliznice z dutiny maternice - robi sa aj pri konizacii,aby sa zistilo, ci sa v sliznici nenachadzaju dysplaticke zmeny.

verena

dobrý den Mám týžden po hysterektomii komplet aj vaječníky ,pred zákrokom tesne som rozhodla odobrať aj vaječníky.Mám 50 a keby som na vlastné oči nevidela pacientku ,ktorej oznámili ,že má na vaječníku nádor ,mala 60 ,už dávno jej radili operáciu,nereagovala a tak bolo neskoro .U mna šlo o hpv vírus 2 lekári radili vybrať všetko . Posluchla som a som,myslím ,že je riziko len pre nejaky mýtus nepočuvať radu doktorov.Napíšte ,čo si o tom myslíte prosím

NAĎA14

Som po hysterektomii,chcela by som vediet ako dlho sa po operácii treba šetriť a čo obmedzovať.Jedna sestrička mi povedala,že treba vynechať bicykel.Aké máte s tým skúsenosti.Ďakujem.

Lubinka1969

Aj mna čaka v auguste hysterektómia.Všetko - zdravotné obtiaže, diagnostika, nepriaznivé laboratórne výsledky - sa to zomlelo za mesiac a ja som ostarla o 10 rokov.Zrazu človek prehodnoti celý život, nanovo usporiada životné hodnoty a potom len čaká, ako to dopadne...A vobec neriešim, či je hysteektomia barbarstvo.Dvoverujem lekarovi, ktorý takto rozhodol.

Duha

Na tomto fore je v kategoriach vseobecne choroby aj samostatny podtituloch
Otazky na RNG, ktory bezi uz niekolko rokov
a keby ste citali tuto stranku, tak by ste mali asi iny nazor na jeho radu...
Urcite to nie je typ cloveka, ktory uraza
a nevie co so sebou.
Bolo tam velmi vela otazok aj ohladne myomov a cyst a podobne a jeho stanovisko vo vseobecnosti je take, ze tieto utvary sa daju odstranit aj inou cestou ako operaciou. S tymto nazorom som sa stretla na mnohych strankach kde sa preberala hlavne zdrava vyziva .
Pokial to uz je skutocne velmi komplikovane tak teda operacia, ale niekedy samotni lekari povedia ze treba chodit kazdy pol rok na kontrolu a myomy sledovat, tak potom sa oplati skusit tu zmenu stravy a pripravky ako Wild Yam, Pupalkovy olej aleb o borakovy, Damiana, Dong Quai, Black cohosh. Yam sa moze nahradit senovkou greckou a cistenie tela - branie enzymov na prazdny zaludok a extra enzymotvorny jod ci uz jodovu tinkturu na kozu.
Nie je jeden pripad ze myomy ci cysty zenam zmizli. Na tu konkretnu stranku chodila aj pisatelka pod nick Ivka l, takze to pozna, ale mne bolo luto ze ten clovek ma skutocne velmi dobre radi, ziadne produkty neponuka ani nema z toho nic, robi to vo volnom case a tam s na tej stranke si ziskal velku dôveru a sympatie za tie roky a ked sa dlhsie neozve, tak uz pise, ze kde je....
Tem o myomoch je vela aj na stranke www.porada. sk .....