Zijem s tyranom, zlyhala som a teraz som v pasci

Príspevok v téme: Zijem s tyranom, zlyhala som a teraz som v pasci
Lovechild333

Dobrý deň, prosim o radu, čokoľvek čo by ste robili v mojej situacii. Pred niekolkymi rokmi som otehotnela a parner ma zacal psychicky tyrat. Pri kazdej mensej nezhode ma posielal na potrat, vyhadzoval z domu, snazil sa ma izolovat od priatelov a rodiny, ak som náhodou išla po narodení dietata za rodinou, prestal so mnou komunikovať, doma bolo neustale dusno. Zakazoval mi chodit kamkolvek, napríklad cvicit, obvinoval ma, ze som zla matka, ked som chcela robit nieco pre seba. Niekolkokrat ma fyzicky napadol, raz som to nahlasila na polícii a nasledne som to olutovala, pretoze zacal este väčší psychicky teror. Bol to pre mna uplny sok, pretoze som mala uplne jednoduchu predstavu o šťastí - rodina. Nedokazala som prijat, ze niekto ma potrebu sa správať takto, zotrvavala som vo vztahu az som upadla psychicky a zacala nestastie zapijat. Neodisla som, pretoze z rodicovskeho prispevku by som nezaplatila ani byvanie. Vyhrazal sa, ze da v praci vypoved a pojde sa starat o svojho otca, aby platil len minimalne vyzivne, ak odidem. Nevidela som vychodisko. Dostala som sa do zavislosti a trvalo mi rok, kym som ju porazila. Partner ma po lieceni neustale ponizoval, zrecidivovala som, opat som sa pocas toho spominaneho roka dostala do zavislosti, opat som isla do nemocnice, az som sa rozhodla vyriesit to inak - fyzicky zabranit recidive pomocou liečiva Antabus. Chcela som odist, nasla som si kamarata, ktory o vsetkom vedel a chcel mi pomoct. Partner sa to dozvedel, kedze mi kontroloval telefon a pocas poslednej hospitalizacie poziadal o zverenie syna do starostlivosti, sud mu vyhovel neodkladnym opatrenim. Uz niekoľko mesiacov cakam na sud. Som psychicky uplne znicena, zijem len a len pre dieta, dalej znasam manipulácie, kontrolu, urážky, vyhrazky, ale kvoli synovi sa to snazim ignorovat, co sa samozrejme odraza v depresiach. Odist nemozem, lebo nebudem so svojim synom. Kedze uz pracujem, finacne by som zvladla osamostatnenie, avsak teraz nemozem, pretoze mi to partner vdaka opatreniu nedovolí. O syna sa vôbec nestara, kazdodenna starostlivosť je len a len na mne, on radsej travi cas so svojimi dospelymi detmi alebo svojimi zalubami. Neviem ako sa budem pred sudom branit. Viem, ze alkohol bolo moje velke zlyhanie, zial uz to nevratim. Neviem akym sposobom zabojujem o dieta, aby ho definitivne nezverili do jeho starostlivosti, pretoze to bude znamenat jedine - budem musiet ostat s partnerom, aby som mohla byt so synom. Partnerovi presne o to ide, jemu uplne vyhovuje, ze mi moze ublizovat. Co mam robiť? Ako sud presvedcit? Ako ziskam aspon striedavu starostlivosť? Ako to mam všetko dokazat? Lutujem, ze som vcas neodisla, ked mi pomoc ponukalo aj centrum pre tyrane zeny. Prosim o akukolvek radu. Syna sa nemienim vzdat, zijem len pre neho, moj zivot pre mna uz nema ziadnu cenu.

Najčítanejšie články