APIDRA inzulín

Príspevok v téme: APIDRA inzulín
hopeter

Ahojte. Prosím o radu. Ako často cez deň si aplikujete inzulín APIDRA ? Ja o chvíľu mením inzulín. Ešte doberiem INSUMAN Rapid SoloStar a prejdem na APIDRA SoloStar. Totiž Insuman Rapid pôsobí až 6 hod a nový Apidra len 4 hod. Mám ostať na aplikácii 3x na deň ? Lebo podľa účinku to vychádza skoro 4x na deň. Samozrejme + na to ešte nočný, dlhodobý.
Totiž dneska som zažil rozčarovanie. Reku skúsim si dať ten nový. Obed ( 12.00 hod,inzulín podaný pred obedom)- polievka ľahký zeleninový vývar s hubami. Druhý chod krúpy( asi 4 polievkové lyžice ) s bryndzou a zeleninou. Myslím,že to nebol až tak zaťažujúci obed. Asi po pol hodine som sadol na bicykel a šiel von,spállť trochu cukor. Cca.hodinu som bicykloval.O 14.30 hod sa merám a výsledok ? 12.8 mmol !!! Nyslel som,že ma trafí. Tak teraz nevie,či to mám pripísať na vrub zmene inzulínu,alebo je na vine obed ?

hopeter

Tak beriem späť príspevok. Zrejme to bol blbý deň a na vine boli predsa len krúpy s bryndzou. Na druhý deň boli glykémie v norme. APIDRA je v poriadku. Skrátka som sa unáhlil.