Olanzapín a extrémna lenivosť

Príspevok v téme: Olanzapín a extrémna lenivosť
alvir

Zdravím. Už dlhšiu dobu sa liečim u psychiatra na zmiešanú depresívno-úzkostnú poruchu (spolu s poruchou OCD), ale po novom aj na schizotipovú poruchu. Beriem SSRI antidepresívum Elicea 10 mg ráno a už druhý mesiac aj antipsychotikum Olanzapín 5 mg večer. Problém je s Olanzapínom. Keď ho zoberiem večer, tak na druhý deň sa cítim doslova príšerne, horko-ťažko sa donútim k nejakej činnosti, nebavia ma koníčky, len ležím takmer celý deň, niekedy mám problém si s prepáčením aj zuby umyť. Okrem toho pociťujem nepokoj, tras, úzkosť, mám studené ruky. Že mi tieto nežiadúce účinky spôsobuje práve Olanzapín, na to som prišiel tak, že ho niektorý večer nezoberiem, následne na druhý deň fungujem relatívne normálne. Dosť ma to znepokojuje, pretože som si myslel, že po 4 týždňoch užívania tohto lieku tieto nežiadúce účinky vymiznú, no žiaľ ani po 6 týždňoch nevymyzli. Tie nežiadúce účinky sú už fakt neúnosné a ďalej takto nevládzem fungovať. Chcem sa vás opýtať, či ste mali tiež takéto veľmi nepríjemné nežiadúce účinky pri užívaní tohto lieku a ako ste s tým bojovali. Ďakujem. S pozdravom Alvir (muž, 30 r.)

ahjajjaj

ale veď máš pravidelné návštevy a telefonáty psychiatrovi. Tak mu jednoducho povedz, že tie vedľajšie účinky sú veľmi zlé, a bez toho Ti je lepšie. A extrémnu lenivosť sem nepleť. Ak Ti je nanič z lieku, je to z lieku a nie z extrémnej lenivosti.