Astma a podráždené hrdlo ...nejaka alergia?

Príspevok v téme: Astma a podráždené hrdlo ...nejaka alergia?
buumikk

Ahojte, uz dlhu dobu mam problem s hrdlom. Zacalo to niekedy zaciatkom roka, cca marec/april ma neustale "bolelo" hrdlo, bolo podrazdene, obvodna mi nakazala brat kadejake pastelky na cmulanie spreje, kloktadla atd. Nepomahalo nic jedine to potlacovalo od bolesti no neprechadzalo to. Siel som na krcne spraveny vyter a crp ...doktorka nezistila nic. Povedala mi, tym ze pouzivam inhalatory na astmu tak to hrdlo moze byt podrazdene z toho. Hrdlo je sem tam cervene no na vrchu dasna biele skrvny a v hrdle taktiez - vyzera to ako nejake afty v hrdle. Siel som teda k pluciarovi zmenit inhalator ..pouzival som najprv nejaky praskovy astmex 500 ten mi zaberal najlepsie. Zmenil mi to na Foster (nespominam si presne co je to za typ ale ze to nie je praskovy). Uzivany mesiac - ziadna zmena. Dal mi teda naspat Alvesco a povedal ze ten je bez vedlajsich priznakov takze tento inhalator nedrazdi hrdlo. Po asi 2 tyzdnoch som chytil dost silny zapal hrdla, kedze to bolo pred vikendom a nestihol som doktorku utekal som na pohotovost tam mi doktorka spravila crp na pockanie a zistila crp 34 - dost vysoka hodnota. Nasadila atb ktore som uzival 10 dni. Atb pekne zabrali no stale tam boli nejake dozvuky ..momentalne hrdlo je stale cervene no uz ma to neboli tak ako pocas zapalu. Ale stale to hrdlo mam podrazdene ..absolutne nechapem z coho. Preto som chcel vediet ci mal niekto takyto problem ...ci je to nejaka alergia na nieco alebo co moze stale sposobovat to podrazdene hrdlo. Stale beriem sprej do hrdla glimbax ...cukriky na cmulanie anticol ..zazvorove caje pijem na zmiernovanie. Hned ako to vysadim suche hrdlo ...zacne drazdit a bolest je na svete. Nemozem pit nic ani jemne bublinkate ani chladne pretoze hned ma zacne boliet hrdlo. Chcem ist naspat ku mojej alergicke este na vysetrenie no ..chcel sa opytat aj tu ci niekto nemal takyto problem. Dakujem