Nezmyselne myslienky, uzkosti

Príspevok v téme: Nezmyselne myslienky, uzkosti
NikiKuch

Dobry den, mam uzkostnu poruchu uz 8 mesiacov. Aj mi to diagnostokovali psycholog a aj vysetrenie na psychiatrii. Zacalo to nezmyselnymi myslienkami o existencii a strachom z tychto myslienok. Ked si poviem ze nejdem venovat pozornost tymto myslienkam, objavia sa nove z ktorych mam strach. Napriklad: je toto iba sen? Co ked to nie je skutocne? Preco clovek vyzera tak ako vyzera? Co ked ma odraz v zrkadle klame? Viem ze su to vsetko extremne nezmysly, ale moj mozog takto skratka pracuje a mna hned pri tychto myslienkach chyti uzkost. Celkovo sa niekedy nespoznavam v zrkadle, hoci viem ze som to ja a nikto iny. Ked vytesnim vsetky tieto strachy, pridu narad choroby, hadam vsetky vratane schizofrenie. Ked vytesnim jeden strach, nahradi ho druhy. Popri tom vsetkom mi stale duni v uchu a pulzuju svaly, mam ich nonstop stuhnute. Este dodam na zaver, ze vsetky tieto problemy mi spustilo 1 uzitie marihuany. Nechapem tomu, kamarati to fajcia hadam stale a nic im neni. Bojim sa ze ostanem dokonca zivota s tymito myslienkami a strachmi z blbosti, velmi lutujem ze som to zfajcil. Ma tu s tym niekto skusenost? Prejde to vobec niekedy uplne? Alebo som si posral zvysok zivota. Inak fungujem kvazi normalne, len mam tieto strachy a zly spanok a panicky atak obcas ked vidim nejaky strom, tiene, hocico co mi spusti uzkost