Kedy sa niekto dostal do pôrodu?

Príspevok v téme: Kedy sa niekto dostal do pôrodu?
Adamcova

Teraz som v 38. týždni tehotenstva, asi pred týždňom mi klesol žalúdok, včera mi vyšla zátka, ale kontrakcie sú len cvičné kontrakcie. Čítal som v tomto článku: doctorpro.pl
že keď sa zástrčka odpojí, je to vážna predzvesť pôrodu. Veľmi sa obávam, že presne nebudem chápať, kedy pôrod začne, a do pôrodnice ma čaká dlhá cesta. dievčatá, povedzte nám, ako sa u niekoho začal pôrod

daniela2

mne zátka odišla 2 dni pred pôrodom. Nemala som kontrakcie, iba som krvácala, potom som krvácala silnejšie a potom prišli aj kontrakcie. Keď boli pravidelné 7 minútové, išla som do pôrodnice. Rodila som o 5 hodín na to, ako som prišla, lebo keď som prišla, kontrakcie zrazu prestali a spustili sa znova až o 1,5 hodiny.

ahjajjaj

Ahoj. Je to veľmi jednoduché. Zmeraj si čas medzi 4 kontrakciami. Ak je ten čas pravidelný, alebo sa skracuje, ide o pôrod. Ak je nepravidelný: napr. 6 minút, 8 minút, 4 minúty, 9 minút ešte o pôrod nejde. Keď zátka odišla, pravdepodobne sa Ti čoskoro spustí. Ak sa na to cítiš, vyber sa na zdravotnú prechádzku. Čas medzi kontrakciami sa Ti skráti a spravidelní. Je však celkom možné, že si pred pôrodom nejaký čas ešte pospíš. Ja som mala odídenú zátku a kontrakcie celú noc. Ráno som išla do nemocnice, odkiaľ ma pustili domov, že z tohto pôrod ešte nebude. Doma som si asi 2 hodiny pospala, a potom sa mi pôrod riadne spustil. Ako druhorodička som vtedy už potom mala krátky priebeh. Pri prvom bábätku to však trvá omnoho dlhšie, takže sa dlhej cesty do pôrodnice netreba vôbec obávať. Pri prvom dieťati ma do nemocnice vzali, ale rodila som až o 29 hodín. Tiež som si tam nejakú hodinku či dve bez kontrakcií pospala. Potom som bola zrazu veľmi nervózna, začala som sa prechádzať po nemocničnej chodbe, aj po schodoch a chcelo sa mi vyliezť aj na strechu po rebríku, ale to som za to neurobila. :-) Lekára informovala sestra, že som veľmi nepokojná, už nečítam ani sa s ňou nerozprávam, ale sa v kuse pohybujem, tak prišiel a povedal, že pôrod bude o 3 hodiny. Mojej rodine povedal, že to bude asi za dve hodinky. Tak som ležala na sále 2.5 hodiny, keď bol pôrod a všetko dobre dopadlo.