Psychicke problemy po marihuane

Príspevok v téme: Psychicke problemy po marihuane
Cistykar

Dobry den, chcem sa s Vami podelit o moju skusenost. Pred 7 mesiacmi som jednorazovo zfajcil marihuanu. Ihned mi doslo ze to na mna bola velka davka. Zacalo mi byt srdce ako o zivot a dostaval som tlaky do hlavy, mal som zavraty. Isiel som to prechodit na cerstvy vzduch. Prechadzku si velmi nepamatam, ale trvala asi pol hodinu. Srdce sa ukludnilo aj zavraty prestali, ale ostalo vo mne take vnutorne napatie. Nevedel som sa uplne dostat do pohody. Bol vecer, porobil som este nejake veci a isiel spat. Nespal som moc dobre, stale som citil to napatie. Po par dnoch som stale citil to napatie, pripadal som si citlivejsi na vsetky podnety okolo seba. Istu dobu sa mi aj farby zdali jasnejsie a akoby si moj mozog vsimal kazdy detail, napriklad kazdy flak na chodniku, atd. Proste uplne zbytocne veci ktore ma vobec nezaujimali. Normalne som nevedel, kde sa mam pozriet, vsetko sa mi zdalo take jasnejsie. Aj zvuky som pocul akoby vyraznejsie. Takto som fungoval dalej cca 2 tyzdne, mal som problemy so spankom a neustale vnutorne napatie. Asi po 2 tyzdnoch co som to fajcil som soferoval a zrazu akoby mi mozog zacal pracovat na plne obratky, len tak z nicoho nic mi v hlave zacalo lietat strasne vela myslienok, aj nezmyselne. Vynarali sa mi rozne spomienky, nevedel som co sa deje, vylakal som sa. A vtedy to prislo, moje nezmyselne myslienky ktore som nikdy nechcel mat v hlave sa mi zacali stale viac a viac vynarat, aj ked som napriklad telefonoval, boli to totalne nezmysly a za kazdym ked mi napadla taka myslienka, az ma striaslo a celym telom mi prebehol hnusny pocit. Stale som mal tieto nezmyselne vtierave myslienky a po case uz som ten hnusny pocit mal stale. Dnes uz viem ze to je uzkost. Do toho ma chytila depresia, lebo som sa zacal bat ze mi trava spustila schizofreniu. Stale som nemohol spavat, bolo to peklo. 2 mesiace som o tom nikomu nepovedal, cakal som kym to prejde, a aj som sa trochu bal o tom hovorit. Az ked som nevedel prejst do obchodu bez toho aby som nedostaval panicke ataky a bol som totalne vycerpany zo spankoveho deficitu, isiel som k doktorke. Navstivil som psychologa aj psychiatra, asi po 5 mesiacoch odkedy mi to zacalo. Povedali mi ze mam uzkost a panicke ataky, ale ze schizofreniu by som nemal dostat. Lieky som nedostal, vraj to casom prejde, pokial budem normalne fungovat. Skutocne citim mierne zlepsenie, akoby som bol uz trochu kludnejsi. Lenze stale mam uzkosti z uplne nezmyselnych veci, ktore pramenia z tych nezmyselnych myslienok, ktore som mal po tej trave. Farby uz vidim v pohode, ale na zvuky som stale citlivejsi. Takisto ked sa na niekoho alebo na nieco pozeram zrazu mi to zacne pripadat trochu zle a zvlastne. Tiez mi to sposobuje uzkosti. Neviem to presne popisat, nikdy predtym som nemal taky pocit. Takisto nemam ziadny zmysel pre humor, ked pozeram nieco v telke neviem si to normalne uzit, casto nechapem o com je dej, do toho vela zabudam, aj na zakladne veci. Jedneho casu som nevedel vyjst von bez toho aby som sa cely netriasol, mal som velky strach, hoci som vedel ze mi nikto ani nic nechce ublizit. Mrzi ma to ze som si dokurvil zivot jednou travou, vzdy som bol celkom bystry a aj pamat mi dobre sluzila, nikdy som nemal z nicoho uzkosti a vzdy som bol emocne vyrovnany. So spankom tiez nikdy ziadne problemy. Teraz, ked robim nejaku cinnost, tak ju aj spravim ale akoby ma to nebavilo, akoby som v tom nevidel zmysel a nenaplnovalo ma to tak ako predtym. So svojimi problemami bojujem fyzickym treningom a vystavujem sa situaciam ktore mi sposobuju uzkosti. Cize chodim von na obycajne prechadzky alebo medzi ludi. Ak by sa nasiel niekto, kto prezil cosi podobne, alebo si niecim podobnym prechadza, budem rad za kazdu odozvu.