Menstruacia a citron...

Spuntik17

Ahojte mám 14 rokov a pred nedávnom som bola chorá (asi týždeň pred kramami) a vypila som čaj z citrónom a dnes je to 6 deň čo nemám krámy je to v poriadku?

Lenka 33555

Mne citrón menštruáciu len zoslabil. Držím citrónovú diétu (každé ráno vypijem pohár citrónovej vody) a úprimne bola by som osobne nerada keby mi citrón menzes zastavil alebo oddialil. Podľa vás mi táto diéta nepokazí menštruačný cyklus? Ďakujem za odpoveď

majaja

pridávam svoju čerstvú skúsenosť s citrónom-trápim sa už dlho s predčasným prechodom,čiže menzes si chodí ako chce,nepomáhajú kyretáže(už 3 krát)a hrozí mi operácia,teraz naposledy pred dvoma týždňami som dostala menzes,spočiatku to bolo slabé krvácanie,po týždni miesto toho čo malo skončiť sa začalo stupňovať,tak som navštívila pani doktorku,ktorá mi nasadila dicynone injekcie,pambu tablety a kanavit...to všetko som do seba týždeň valila,no a valilo aj zo mňa viac a viac...nakoľko boli sviatky veľkonočné pichali mi injekcie na pohotovosti...tak som vypočula radu o citrónovej vode no a zabral,krvácam o 75% menej než pri liekoch a injekciách...tých mi napichali sedem po sebe...počas dňa sa mi objaví po wc aj viac krvi na papieri,je to tak striedavo,ale oproti tomu čo bolo predtým v jednom kuse hrčalo...takže už druhý deň sa vďaka citrónu cítim konečne ako funkčný človek...operáciu mi to nevyrieši ale snáď aspoň už štvrtý kyret ma minie...uvidíme čo na to pani doktorka,zajtra k nej idem...takže oplatí sa vyskúšať,ja som tiež bola skeptik ale výsledok ma presvedčil o inom...

Monika1984

potom sa mi to stalo este raz...bola som chora mala som chripku tyzden som si davala denne cely citron...a opat problem s prichodom menstruacie

Monika1984

Nikdy som podobnym reciam o citrone a menstruacii neverila az kym...
som raz niekde neitala o nejakej jarnej "detoxikacnej kure" ze kazde rano vypit pol litra vlaznej vody s citronom....pila som tak rano pol citorna denne cca 3 tyzdne....
menstruacia mi zrazu v planovanom termine nechodila, nie a nie vyse 10 dni....spominala som to kamoske a pripomenula mi ze som pila ten citron...takze asi to nejakm sposobom funguje

Barbora001

Určite to nie je citrónom. Ja som skúšala citrón na oddialenie menštruácie a jedla som ho 5 dní pred pôvodným termínom a až vtedy mi to pomohlo. Počas menštruácie som tiež pila citrónovú šťavu aj 3krát denne a až vtedy to malo účinok.
Ja mám inak skúsenosti, že ak pijem citrónovú šťavu, tak sa mi pomaly spúšťa krvácanie a je mi viac zle, takže citróny vo väčšom množstve počas menštruácie veľakrát zvažujem.

Dullse

Ahojte chcem sa opyta zjedla som jednu lizicu aj to nie celu citronu teda stavu a zatial som este nedostala menzes poradte mi prosim ci to moze byt aj tym

orchidejka

ano, cyklus ovladaju hormony kedze je to hormonalna zalezitost ale neviem z akych dovodov citron niekomu dokaze ovplyvnit menstruaciu. vravis ze ides o tri dni na vylet (neviem vsak kedy by si mala dostat keby si mala pravidelnu) tak zacni ho uz jest dnes, skus tak pol rano a pol vecer. mozno den pred vyletom by si mohla zvysit aj na jeden rano a jeden vecer ked sa chces uplne poistit. samozjreme nezabudni na citron aj v ten den ked pojdete na vylet.
pozri sa, mozno ze ti to pomoze, mozno nie. je to individualne a asi vo 14-tich nepouzivas tampony a keby nahodou si to dostala, len jednoducho vysvetli ucitelke situaciu a urcite to pochopi. mozno nebudes jedina.