Karma a zomieranie

Príspevok v téme: Karma a zomieranie
Kuka

Ahojte.co si myslite o tomto pribehu prosim,v skratke.
Sme mlada rodina,mam muza a deti,mam mi zomrela 10 tokov dozadu,otec pred mesiacom,za tie roky od smrti mami som sa vydala,mala deti,prerobilq rodicovsky dom,mam dobru pracu ,chvalabohu sme zdravi ???.
Odledy mama zomrela ,bola som tercom,ohovarania,osocovania,,ci uz od znamych po mojej mame alebonotca ktory v tom case este zil a dost popijal,ohovaral mna vlastnu dceru ,ze aka som a pod,ze sa onho nestarame (byval s nami),,a vsetkeho mozneho,,,,,nikdy som.otcovi zle nechcela ,qle hadka s nim bola.len koli alkoholu lebo popijal a on ma zato skaredo ociernoval klamal na mna co si samozrejme vymyslal,samozrejme ti ludia mu uverili ,lebo mam sa nikdy nanho mestazovalq ze pije a pod,proste som to vedela len ja a teta cize mamina sestra.dost ludi prosti mne postval,mnohi z nich sa mi nezdravia a pozeraju na mna ako na suku....abpritom som mu nic nesparvila ,len som chcela aby tolko nepil.a terqz k veci ,mnoho s tych ludi co ma.ohovarali,osocovali ,nadavali na nas uz zomreli,pred mesiacom aj otec na rakovinu hrtana,za 2 mesiace od zistenia diagnozy bol mrtvy,poviem vam.pravdu ze ma to nemrzi,lebo co sme si s nim zazili od maminej smrti bol horor.dnes dalsi clovek ,ktory nas ohovaral dostal infarkt,je v kritickom stave
Rozmyslam,ci ta karma fakt existuje,alebo ako mam tomu chapat,ze ludia co som pocas tych rokov od smrti mami nemala rada lebo mi nepravom ubližovali
,zacali jeden po druhom umierat,alebo dostali inafarkt.otec tak isto kolko na mna naklamal a dostal rakovinu hrtana,prestal rozpravat,prehltat,nemohol jest....kolkokrat som.mu chcela povedat ze to mas asi zato kolko si sa ma naohovaral a navymyslal,len koli alkoholu

Ako mam tomu vsetkemu chapat?pomozete mi niekto prosim?

ahjajjaj

rehačka, všetci ľudia umierajú, nielen tí dobrí. A na tomto svete niekde je spravodlivosť, inde nie. V každom prípade do toho nevidíme. Niekto sa trápi nad tým, nad čím iný nie. Môžeme si o niekom myslieť, aký je šťastný a ako má všetko, nikdy nevieme, čo sa mu môže prihodiť, alebo ako sa naozaj cíti. Preto si myslím, že je škoda riešiť, nemyslím, že to ovplyvníme. Ja preto neuznávam ani niečo také ako pomstu niekomu. Chápem ľudí, ktorí sa chcú pomstiť, ale neuznávam pomstu ako akt odplaty. Väčšinou sa totiž zvykne obrátiť proti tomu, kto ju koná.

rehacka

no a niekto, kto by si to realne zasluzil, tak tomu sa nestane nic. a dobri ludia zomieraju. tu je ta spravodlivost kde v takychto pripadoch?

terria15

je to jasne tiez podla mna, kazdy dostane to, co mu prinalezi. mne sa toto uz viackrat osvedcilo tato teoria:) len pri niekom tie mlyny melu ozaj pomaly, no :) ale docka sa istotne kazdy imbecil :D

Silvinecek

Neviem, ci toto je ten pripad, ale kazdopadne si myslim, ze nieco ako karma skutocne existuje. Nejaka vyssia sila, moc, ktora zabezpeci, ze vsetko zle sa kazdemu vrati rovnakou mincou.

ahjajjaj

U umierajúceho človeka je bežné, že sa mu ťažko je, ťažko prehltáva, môže iba tekutú stravu, a ani na tú nemá chuť, vlastne hlad a smäd akosi nevníma. Možno stratí zrak, alebo sluch, možno nevie ani rozprávať, kto ako. Pravdepodobne takto nejak skončíme všetci. Nevidím v tom nejakú karmu. Kopa ľudí ublížila iným ľuďom a iným zase pomohla. Niekde je to vyváženejšie, a niekde nie. Neprináleží nám súdiť a vôbec sa v tomto zmysle karmou nezapodievať. Istý človek, ktorý mi dosť ublížil má onkologické ochorenie. Nechcem v tom vidieť karmu, nie som z toho šťastná, (ani nešťastná). Jednoducho, keď som sa o tom dozvedela, moja prvá myšlienka bola: Tušila som, že sa niečo stane... ale tak skoro? snáď to nie je kvôli mne? Tak či tak, ja som mu to neželala a čo robí Boh, je Jeho vec.