Psychika? Iba psychika?

Príspevok v téme: Psychika? Iba psychika?
Mintenker

Dobry den prajem , Pán doktor na kardiologii ktoremu som pisal naposledy ohladne mojich problekov ) mi poradil ohladnepiskania v usiach ze to nieje  Kardiologickou pricinou. Piskanie je uz omnoho lepsie  len ma bolieva hlava stale na spankoch a aj krcna chrbtica  je cela bolava stuhnuta. Mam 12 hosin denne stres v praci a stava sa minze v klude mam take stavy neviem ci to je uzkost ,ale zacne sa mi horise dychat mam pocit aooby ma skrtil niekto a taky jemny tlak na hrudi mavam  a taky pocit horucavy v tvari . Mam aj uzkosti a panicku poruchu vraj, beriem antidepresiva nato ale nemam pocit ze zaberaju. Mozem mat taketo stavy z toho ze mam vela stresu a ze som prepracovany alebo by som mal riesit kardiologiu s tymito priznakmi ? Ked pracujem tak nemam tieto stavy vzdy az vecer (teda hlava ma bolieva aj cez den obcas ) ale tie navaly tepla mavam az vecer. Beriem sertralin a nebilet 5 mg , tep mam v poriadku a tlak si nemeriam nakolko ked vidim tlakomer tak mam panicky zachvat :D asi som hypochonder alebo co pretoze vzdy si vsetko spajam s vysokym tlakom aj ked roky dozadu som ho maval dobry no vzdy ked mam tieto stavy tak mam v hlave len ,,vysoky tlak,, a hladam si priznaky vysokeho tlaku na internete stale a potom mi je este horsie.. Moze stres chronicky sposobivat taketo stavy aj ked beriem ad ? Dakujem vam za vas nazor popripade skusenosti. Ad beriem 5 rokov … v lete fajn zimy a jesen hrozne . Uz neviem ako dalej. Psychiterapie su velmi nakladne a neutiahne m to

Rolko

Ahoj.
Stres môže za veľa vecí,príznakov všelijakých chorôb.Ja som ambulantne liečený s psychiatrom už 18 rokov,beriem AD-čká,antypsichotiká,Neurol,lieky na tlak,aj ten Nebilet,čo ti,len ja 6 mg.Chodím ku kardiologičke raz ročne,na kompletné vyšetrenie,Echo srdca,EKG,vyšetrenie krvy,cholesterolu,atd.Mám už vdaka liekom dobre nastavený tlak,aj pulz,a aj cholesterol.Mám vraj oxidačný stres,že veľa stresujem v roboťe.Ale bár ako sa snažím,neviem si nájsť kľudňejšiu robotu.Všade to isté.Zoderú ťa z kože...Som aj na ID,na 50%,takže by som mohol pracovať len 4 hodiny,ale pracujem osem,na vlastnú zodpovednosť.A aj to len na dohodu.Lekár mi nepodpíše papier na osem hodín,a na zmeny už vôbec nie.Som vodár,pracujem so strojmy,ako karbobrúska,sekaňie,zváraňie,atd,takže musím sa veľmi snažiť aby som mal rozum tam,kde musím ho mať,aby som neraňil seba,alebo nebodaj kolegov...Tiež zo začiatku som mal kopec príznakov,všetko ma bolelo,aj na mňa povedali,že som hypochonder,nakoniec po pár hospitalizácií na psychiatrii zystily mi duševnú chorobu,poruchu osobnosťi,ťažkú chronickú depresiu,úzkostnú poruchu,ale pracovať musím,inak umriem od hladu.Možem kľudňe ti povedať,že lieky ma držia pri živoťe...Hlavne psychiatrické.Aj to viem,(mám 47 rokov)že ma lieky raz zabijú,sú to jedy...ale bez nich by som ani nedokázal vstať z posťeli.Aj ja chodím domov ako mrtvola,unavený,hlavňe psychicky.A mám tu ešťe aj veľký dom,veľký dvor,o čo treba starať sa.Mám síce partnerku,deťi nemáme,ani by som dieťa už nezvládol.Ona sa stará o domácnosť,ja o ostatné veci.Mám to veľmi ťažké,často len ležím na gauči,a pozerám do blba,ani nevnímám okolie.Alkohol nepijem,nikam nechodím,okrem do dediny pomáhať ľudom,ked majú problémy s vodou,a aj to zadarmo,lebo nemám srdce ich obrať o peniaze starších,slabších ľudí,viem že každý žije zo dňa na deň.Ak máš záujem o písanie e-mailov,rád sa s tebou popíšem,o hocičom,možno sa ťi uľaví,ak si niekomu vyleješ svoje srdce...
rol76ko@gmail.com
S pozdravom Rolko