Dedičské konanie

Príspevok v téme: Dedičské konanie
ahjajjaj

Dobrý deň prajem,

potrebovala by som poradiť v nasledovnej veci.
Manželka - dôchodkyňa má na svojom mene bankový účet. Na tento účet prichádzali aj jej aj manželov dôchodok.
Na manželovom mene žiaden bankový účet nebol. Keď sa dozvedel o svojej chorobe, všetky predošlé účty zlikvidoval a všetko dal preniesť na manželkin účet, aby sa tieto peniaze nestali predmetom dedičského konania.
Otázka znie, či budú peniaze na manželkinom účte predmetom dedičského konania alebo nie? Pred 4 rokmi ešte neboli. Teraz sa to zmenilo?

ahjajjaj

Ďakujem pekne za príspevky a aj životu za situáciu, ktorá je poučná.
Môj príspevok sa týkal mojej mamy a môjho otca, ktorý mi prednedávnom umrel. Myslím na neho s pokojom v duši, lebo do samého konca cítil, že je ľúbený a akceptovaný.

V širších súvislostiach som sa v súvislosti s budúcim dedičským konaním akurát dozvedela, že tým pádom, keď mám manžela v zahraničí a stala by sa mu tam smrteľná nehoda, v podstate by som ho nemala za čo pochovať, keďže k jeho kontu mám síce prístup, ale po jeho smrti by mal účet zablokovaný.

Takže je v každom prípade dobré, ak mám aj na vlastnom mene účet a idem sa podľa toho zariadiť.

pupavka18

Pýtala som sa na toto kamošky, čo pracuje u notára:

Odpoveď: za života čo sa prevedie je ok, ale v deň úmrtia už sa nesmie tohto účtu ,,nikto cudzí, aj keď má dispoz.právo dotknúť " je to už ako krádež, dotyčný už nie je...

Peniažky sú predmetom d.konania.

Za života si môže každý previesť koľko chce, kde chce.

pupavka18

Tiež sa prikláňam k tomu, že nie sú predmetom,

veď keď dobrovoľne z môjho účtu prevediem peniaze, stejne ako do ,, ruky", druhá strana použije pre svoju potrebu,

tak toto ako môže byť predmetom konania.

fonte

Existuje množstvo právnych poradní zadarmo, na druhej strane asi nejde o 5 eur, takže obetuj 50 eur za právny názor, aj online, je kvantum možností.

Omen

Tieto peniaze sú PREDMETOM dedičského konania!!!
Vždy aj BOLI, aj pred 4 aj 40 rokmi. V tomto ohľade k ŽIADNYM zmenám v zákone NEDOŠLO.