Mononukleoza - nastup do prace, zatazenie.

Príspevok v téme: Mononukleoza - nastup do prace, zatazenie.
PKMY

Ahojte, chcel by som sa prosim vas spytat na vase skusenosti - vs.moj stav.
Pred troma tyzdnami som zacal mat horucky 38-39.5 neustale, lieky od teploty zaberali na par hodin, potenie nepomahalo.Mal som aj penicilinove ATB. Po 5 dnoch testy na mononukleozu - hranicne ale negativne. Teploty takto boli cca 7 dni v kuse. Mal som aj penicilinove ATB po ktorych som sa ale nevyhadzal. Zvysene pecenove testy a podla krvy naznacovalo ze mam mononukleozu alebo cytomegalovirus. Zrazu to vsetko opadlo mal som Lagosa na pecen a testy isli pekne nadol a tyzden som fungoval bez teplot akurat vecer 37.5C co mi doktorka povedala ze je normalne po tejto chorobe.A ukoncili sme to tym ze budem chodit na pecenove testy akurat. Chodil som aj do prace ale fyzicky som nebol vobec vycerpany nemam taku pracu.
Asi na 5 den zacala bolest hrdla na jednej strane, tak ze som nemohol prehltat toto trvalo asi 3 dni, kde ma uz ale poslali na infekcne a tam testy a potvrdila sa mononukleoza - testy mi idu stale nadol k lepsiemu. Na odpuch hrdla som dostal infuziu ktora zabrala , vytery z nosa a hrdla su negativne. Takze moj momentalny problem je ze som trocha zachuchmani , obcas vykaslem ale ziiaden kasel ani nadcha akutna.
Moj otazka mozem ist do prace , ked sa budem citti v pohode ? Vsade citam kludovy rezim, ale fyzicky mi nic nieje. Moj problem bol akurat ze sa mi spravil ten opuch v hrdle a ked pomizol tak som v stadiu ze mi nic nieje. Necitim sa fyzicky zle skor mam utrpenie ze sa nudim doma. Moja praca nieje na pretazovanie sa, pohyb v nej mam ale v kludovom rezime. Doktorka mi povedala ze musim zvazit ja ako sa budem citit. No ona zacala chorobu ako keby od zaciatku , ale ja uz som vlastne bol 2 tyzdne doma pred opakovanimy testami kde sa potvrdila mononukleoza.. Obavam sa toho aj ked sa nebudem namahat aby sa mi to opat nevratilo. ale moj stav zas nieje taky aby som lezal cele dni na posteli a nic nerobil, lebo ma to psychicky ubija viac ako by som mal chodit do prace. Dakujem