Nerozumiem lekarskej sprave

Josetozier

Dobrý deň, rád(a) Vám pomôžem preložiť Vašu lekársku správu.

Bohužiaľ, táto časť správy neznie úplne správne a je možné, že obsahuje chybu alebo preklep. Skúsim Vám však vysvetliť, čo by dané slová mohli znamenať v prípade, že by boli správne napísané:

"Contsuio nasi et faciei Contsu reg thiracolumbalis dorp NSA"

"Contsuio" by mohlo byť skreslené slovo "Constrictio", ktoré znamená "zúženie" alebo "stiahnutie".
"nasi et faciei" znamená "nos a tvár".
"Contsu" by mohlo byť skreslené slovo "Constrictus", ktoré znamená "zúžený" alebo "stiahnutý".
"reg thiracolumbalis" môže byť skreslenie slova "regio thoracolumbalis", ktoré znamená "oblasť medzi hrudnou a bedrovou chrbticou".
"dorp" by mohlo byť skreslené slovo "dorsum", ktoré znamená "chrbát".
"NSA" znamená "nesteroidné protizápalové lieky".
Preložením celého textu by sme teda dostali zhruba tento význam: "Zúženie nosa a tváre, zúžená oblasť medzi hrudnou a bedrovou chrbticou a chrbát, liečené nesteroidnými protizápalovými liekmi."

Je však dôležité upozorniť, že táto interpretácia môže byť veľmi nedokonalá a skutočný význam slov môže byť iný. Odporúčam sa obrátiť na svojho lekára alebo ošetrujúceho lekára, aby Vám vysvetlil, čo presne znamená táto časť správy a aké sú vaše možnosti liečby. www.yourtexasbenefits.ltd

skrent

ahoj omen dikez. lol teraz uz viem aj ja prelozit. tapsa len zavist. ucim slovensky a roumiem vacej jak ona " bola by som rada keby mi to niekto prosim prelozil" a ona ze "nemozes proste len poradit" lol ze " violoncistka" lol to cisti viola lol ta nevediet ani svoj nick lol. omen dikez

Omen

Ita, je tam veľa lapsusov calami, môžeš ich začať rátať. : D Text má znieť nasledovne:

Contusio nasi et facie. Contusio reg. thoracolumbalis. Odporúčam NSA.

Ako som to dokázala? Nie je to nič zložité, chce to len znalosti z latinčiny, slovenčiny, cudzích výrazov (kontúzia...), anatómie človeka, logiky (reg. skrátená podoba slova začínajúceho na reg- a tých je požehnane, ale v tomto prípade sa jedná o adjektívum regionálny) a nepoužívať kalky.

Errare humanum est. : )

Omen

" Contsu reg thiracolumbalis dorp NSA" znamená, že

pomliaždenina (zranenie bez prerušenia kože) sa nachádza aj v oblasti prechodu hrudnej chrbtice do driekovej. Lekár odporúča
nesteroidné protizápalové lieky, ktoré znižujú bolesť, horúčku a zápal. Vot i vse.