Čo robiť

Príspevok v téme: Čo robiť
orajdo123

Ahojte. Mám schizofréniu. Diagnostikovanú 3-4 mesiace. Neviem čo robiť, lebo následky mám zlé. Lieky tiež nerobia dobre. Doma to nechápu a nevedia aké ťažké to je. Mal som prerušenú školu a teraz ma posielajú znova do školy, ale neviem čo tam budem robiť. Cítim sa strašne, beriem dokonca 6-7 liekov denne. V nemocnici som bol len pár hodín, lebo mám strach z nemocnice a ťažko sa adaptujem na nové prostredie. Už nechcem do nemocnice. Bludy nemám ale má hlasy aj po liekoch a doktorka mi len zvyšuje dávky, už som pomaly aj liekmi predávkovaný. Viete čo s touto situáciou robiť? Dokonca aj doktorka si myslí, že to nie je také zle. Lebo navonok vyzerám celkom ok ale vo vnútri a celkovo to je zlé dosť. Budem vďačný za každú radu a skúsenosť

Mercury

Ešte teraz ma napadlo. Z mojej skúsenosti, začal som sa liečiť na vysoký krvný tlak a môj psychický stav sa odvtedy rapídne zlepšil. Nikdy by som si nepomyslel že to môže vplývať takto aj na psychiku

Mercury

Ja som mal tiež také príznaky ako ty ,uvažoval som aj nad antipsychotikami ale som rád že som do toho nešiel .Mne veľmi pomohla eliminácia stresu ,nebrať veci osobne, nevyhľadávat príznaky a symptómy na webe a články a pod.veci . Tebe by pomohol podľa mňa veľmi ten psychológ. Začať sa venovať sebe ,nájsť si nejaký koníček ,aj nasilu sa premáhať keď to nejde. Najesť sa normálne. Nasilu som sa začal vystavovať veciam z ktorých som mal úzkosti aby som sa naučil že to nie je až také zle .Je to na tebe brasko ty si ten ktorý si musí začať uvedomovať realitu,bude to možno ešte dlhšia cesta ale dá sa to .a keby niečo ..nad samovraždou ani nerozmýšľaj !!!