úzkosť asi

Príspevok v téme: úzkosť asi
cryguy

Dobrý deň.
Chcel by som sa opýtať, hlavne ľudí, ktorí vedia, čo sú to silné úzkosti.
Dokáže úzkosť, zmeniť človeka tak, že vlastne, nič na živote nevidí pozitívne, len že bude horšie. Úplne, mu to rozhodí denný režim. Ak treba spať, strach mi to ani nedovolí. V noci sa budím so strachom a v panike.
Z pobytu v tme, neskutočný strach.
Úzkosti mám dlhodobo, ale v poslednej dobe- neskutočné, až si myslím, že je za tým niečo viac, no doktorka mi dáva tabletky, na úzkosti. Už takmer dva roky, beriem Lamegom a takmer dva týždne- Spitomín, no úzkosti sxi žijú vlastným životom, bez ohľadu na to, aké lieky beriem. Už nevládzem, to vyššie už trvá druhý mesiac- opakuje sa to denne, v hlave mám takmer non stop myšlienky, ktorých sa desím a nedokážem sa uvoľniť, zabaviť. A ešte, byťt o samote, v tichu a bez pc, to je ťažké len si predstaviť. A plo zotmení, neskutočné obavy, že niečo sa stane.
Viem, v poslednej dobe, už som tu viac krát písal a ospravedlňujr, ale ......už si neviem rady.

cryguy

Pre Mercuryho. Táto stránka, tu asi je na to, nie a nepíšem Tebe osobne, čiže neodpisuj, ak nechceš.

a pre pupavku, neviem no. So všetkým súhlasím, až na tú poslednú vetu.

pupavka18

Ak nechodíš do práce, máš ID, možno by pomohla liečebňa na pár týždňov, nie pobyt v nemocnici, ale liečebňa, psychiater, psychológ, možno by ti aj inú liečbu nastavili,

Tvoj psychiater ťa objedná, dá odporúčanie, iné prostredie ti len prospeje, pár týždňov vydržíš..

Mercury

Cryguy ahoj ,Ty tu máš už snáď aspoň 20 otvorených tém .Áno máš problém,áno asi máš úzkosti,áno môže to byť z úzkosti,áno psychika ti dokáže narobiť fyzické problémy ako závrate,búšenie srdca, pískanie v ušiach, problémy s dychom , bolesti hlavy , sexuálne problémy a neviem čo ešte ,áno áno áno .Musíš kamarát začať riešiť svoje reálne problémy,niečo ti tie problémy spôsobilo a niečomu sa pravdepodobne vyhybas a nechceš tomu čeliť, sebavedomie,rodina ,škola ,práca ,peniaze ??? Niečo ti to muselo spôsobiť,musíš to nájsť brate a začať tomu čeliť ako chlap,inak tu budeš do smrti vypisovať bludy

cryguy

Este pre istotu napíšem, že som invalid a teraz neviem či svoju invaliditu, brať negatívne či pozitíxvne, no pred časom, som až také úzkosti nemal a robil som všetko preto, aby som sa, dal dokopy, no teraz, sa mi nechce ani dávať do kopy, lebo mám pocit, že to bude ešte horšie, navyše úzkosť vie vyvolať pocit zhoršenia zraku a ten príznať

In blossom

Ahoj, ja mavam uzkosti. Neberiem teraz nic, kedysi daaavno som brala Spitomin (12 rokov dozadu). Mavam ich take mierne a obcas horsie, no vzdy su to len obdobia. Ale obcas mavam tie paralyzujuce uzkosti a aj panicke ataky, teraz mam zrovna tiez horsie obdobie. U mna to suvisi aj s tym, ze ked nejaka nakaza na mna nalezie, nadcha, chripka, tak sa mi to ako prve prejavi na nervoch, uz aj podla toho viem, ze nieco sa o mna pokusa, ze sa mi zrazu zacne ten bludny kruh obsedantno-kompulzivnych myslienok a tazkych uzkosti, az panicke ataky. Proste, je to porucha v mozgoch, tak to ber. A aj to si vzdy hovor, ze raz to opat prejde, vacsinou po par dnoch max tyzdnoch. Mne najhorsie stavy trvali 6 mesiacov a to bolo pred dvomi rokmi, bolo to tak hrozne, ze doteraz nechapem, ze som to zvladla, ale nikdy som nestracala nadej, ze raz bude lepsie, i ked som si xkrat myslela, ze to su uz moje posledne dni, zvlast, ked som mala 3 mesacnu tazku nespavost. Najprv som mala tazke panicke ataky, ked som sa ako tak pozviechala prisla ta chronicka nespavost a ked uz aj tu som porazila tak sa mi zhorsilo moje dlhorocne neuro ochorenie, asi ako dosledok tej nespavosti. A ked uz aj z toho som sa ako tak pozviechala, dostali sme doma covid a prisla som o velmi blizkeho cloveka. Bol to najhorsi rok mojho zivota a pisem to preto, lebo ten minuly, ten uz bol fajn, skvely. Nikdy by som neverila, pocas toho hrozneho roka, ze este niekedy budem moct normalne fungovat a byt aj stastna. A predsa som mala super rok. Teraz je to take, ze mam urcite vykyvy, ale ako celok sa mi da fungovat. Proste, musis vidiet pozitivne, ja viem, ze sa to lahko hovori, ale ako clovek, co si prezil uz vselico mozem povedat, ze zle obdobia striedaju tie dobre a este mozes byt aj velmi stastny v zivote, vzdy si musis hovorit, ze je to len momentalne obdobie a vzdy musis vidiet svetlo na konci tunela, ono tam je, naozaj.

Inak, minule som pozerala taky dokument o rakovine pluc a tam jedna mlada zena hovorila, ze uplne prvy priznak, ked jej este nic nebolo diagnostikovane, ze z nicoho nic zacala mat extremne stavy uzkosti a potom sa pridali aj dalsie veci az sa dozvedela tuto diagnozu. Ja som presvedcena o tom, ze za tym je vzdy nieco telesne, napr. nejaka momentalna hormonalna nerovnovaha, nedostatok nejakeho mineralu/vitaminu, virus, hocico, s cim sa musi telo borit a prejavi sa to aj na "inej" ci zhorsenej funkcii mozgu. Podla mna psychicke choroby su len nespravne diagnostikovane telesne ochorenia.

cryguy

Zaujimavé otázky Mrkvový džús, Skúsim ich zodpovedať. Neviem či je to strach, skôr nepokoj, ktorý rastie a rastie. Na druhú otázku, asi ani ja neviem odpovedať, no najskôr to obmedzenie, ktoré noc a tma prinášajú, neschopnosť tak dobre fungovať, ako cez deň.
Ja ani cez deň nedokážem vypnúť, odpočívať.
No a tretia má ľahkúc odpoved, človek je len pri umelom svetle a to môže kedykoľvesk vypafnúť. To sú obavy, pre ktoré sa ani za bohas neviem ukľudnit, až po tabletke to ide.

orajdo123

Ahoj úplne chápem o čom hovoríš a ako sa cítiš. Neviem či ti to pomôže ale poviem ti ako to mám ja. Ešte pred tým aby som poriadne vedel niečo o schizofrénii mal som úzkosti a strach , že ju mám. Nakoniec mi ju naozaj diagnostikovali a mám také úzkosti teraz ani si nevieš predstaviť. Neviem či so mnou bude, neschopný som, všetko vidím len čierno. Nedokážem sa z toho dostať. U teba sú to len úzkosti ako píšeš a tá vie tiež narobiť peklo zo života. Tak skús sa aspoň pozrieť teraz z tej lepšej stránky na to, že horšie ako ja na tom nie si. Skús dobrého psychológa, určite ti trošku pomôže a možno zistí z čoho to všetko pramení. Držím palce

MrkvovyDzus

Vieš definovať, čoho sa tá úzkosť týka?
Čoho sa týka ten strach?
Čo konkrétne ti na tme spôsobuje strach?
Aké sú to myšlienky, ktorých sa desíš?
Čoho sa po zotmení bojíš, že sa stane?