Zlcnik - problemy - zlcnikove kamene/blato? - vysetrenie

Príspevok v téme: Zlcnik - problemy - zlcnikove kamene/blato? - vysetrenie
anemone

Dobry den, chcela by soms a poradit ohladom zlcnika.

Mam 30 rokov a tento rok diagnostikovany reflux zlce, (zevraj mi to ale zistili uz ako malej, nikdy mi to vsak rodicia nepovedali, takze som o tom sama nevedela). Dlhodobo mam gastro problemy, bolesti brucha, nevolnost, nafukovanie, odgrgovanie, etc. Vacsina z nich vsak bola pripisana helykobakterovi ktoreho som mala -uz vylieceny, no tazkosti pretrvavaju.
Mala som uz aj dost svetlu stolicu a stalo sa mi aj ze som citila velmi neprijemnu akutnu bolest pod pravym rebrom, ktora nicim neutichala a len postupne odoznela- nasla soms i ze by to mohlo byt sposobene prave kamenmi.

Tento rok mi na gastre ale robili len endoskopiu, USGmi robit nedali, ze bolo predtym v norme (tri roky dozadu, pri zlcniku mam napisane len nieco ako "ž. tenkost. neprít" takze predpokladam ze sa kamene vtedy nenasli). Lekar sa teda vyjadril len k zlcovemu jazierku, nemyslim si ale ze sledoval aj zlcnik (ani neviem ci sa da ist do zlcnika takto endoskopom, nevyznam sa v tom)

Je mozne ze by sa mi tie kamene vytvorili medzicasom (ked tri roky dozadu na usg neboli?).. ukaze usg aj to blato?
Dost sa tym teraz trapim a neviem ci neist sama na USG sukromne a zistit ako sa veci maju, ale neviem ci je mi ta informacia vobec k niecomu bude lebo sa ten stav potom len dalej kontroluje ale nijak sa nelieci pokial viem... Viete mi niekto poradit? Dakujem.