Krčné mandle

Príspevok v téme: Krčné mandle
Krcne mandle

Dobrý deň, mám dlhodobý problém ktorý pravdepodobne súvisí s krcnymi mandľami, začalo to asi 4 roky dozadu tým že ma začalo bolieť trochu hrdlo, pri čistení zubov som si všimol že mám krčné mandle plne bielych zzapachajucich hrudiek, ktoré som si vytlačil. Odvtedy sa mi tie hrudky robia pravidelne, posledné asi 2 roky sa k tomu pridalo aj škrabanie v krku hlavne večer v kľude, zatekanie hlienu, mám hnusnu pachuť v ústach v podstate celý deň, aj tesne po čistení zubov, tým pádom ani môj dych nieje zrovna najsviezejsi. Tie hrudky mávam v poslednej dobe už menej, keďže sa snažím tie mandle aspoň každé 2-3 dní čistiť, stále mi však odtiaľ vyteká nejaký bielo žltý hnis nie vo veľkých množstvách, po takomto vyčistení mám na hodinku pokoj, neskrabe má v hrdle ani sa mi netvoria hlieny. Mandle sú dosť zjazvene a mám v nich veľké diery. Iné problémy nemám, bol som zatiaľ len u obvodnej kde mi spravili vytery a nasadili penicilín. Beriem ho už pár dní zatiaľ sa nič nezlepšilo. Môže sa jednať o nejaký dlhodobý zápal? Prípadne ako sa dá toho zbaviť?

Krcne mandle

Ahoj, samozrejme že som bol, už asi 3 roky dozadu, vytery som mal v poriadku a ORL mi povedala že tie čapy sú normálne a že mám len sucho v ústach a z toho sú tie problémy, mám vraj kloktat olivový olej ? mandle mám odvtedy ešte viac zničené, vytery sú zas v poriadku údajne, beriem zatiaľ penicilín ale nezlepšuje sa to, skrabe má v krku stále, mám v ústach pachuť a zápach z úst, biely povlak na jazyku aj pri dennodennom čistení, chcel som len vedieť či niekto nemal podobne problémy, tiež by som si dal rád tie mandle vybrať lebo som presvedčený z eje problém v nich, len neviem či to na ORL "dovolí" kvôli týmto dôvodom, pretože angíny nemávam

dudinka57

take nieco si akoze ozaj este neriesil? to ti vobec nenapadlo zajst za lekarom, ktory by ti pomohol hned a zaraz a mal by si konecne po probleme? vsak ti ich vytiahne a budes mat pokoj, no nie? kde je problem?

dobibina

ked to zacalo pred 4 rokmi a stale to trva, preco proste nejdes k doktorovi?.. neviem co cakas, ze co ti tu kto poradi :/