Akné excorie, dermatilomania

Príspevok v téme: Akné excorie, dermatilomania
Domanda

Ahojte , môj problém je že od cca 12 som začala mať prvé akne , potom viac na strednej , a v podstate mám ho stále a to nám 30 rokov , teraz to už nieje v takej aktívnej forme ako vtedy ,je to omnoho lepšie , chodila som ku kožného ale viete ako to je len mastičky lieky , nikdy mi nezistí ako nic , napríklad aj alergiu na mlieko som si zistila sama u inej lekárky , problém je že ja si to neustále chytám , skriabem , či na tvári aj na chrbte , ramená som si zničila takto keď bola korona, Robim to lebo ma to istým spôsobom ukludbuje a potom keď si uvedomím že zase som si to rozskrabala tak mi je s toho zle. Našla som si o Tom veľa informácií, prečítala knihy z angličtiny a taliančiny lebo na Slovensku o Tom nič nieje ,,problém je že ja viem že to nemám robiť ale stále sa pri Tom pristihnem aj v noci napríklad . Poraďte ako sa s toho dostať , dávať si rukavice som skúšala , zalepiť lepkami , dávať si mejkap z nosiť dlhé oblečenie , a čo ja viem čo ešte . Najhoršie je to v lete keď sa hanbím vyzliecť ,

prishepppaa

Tabletky na akné - nplink.net Dnes uplynú 2 mesiace od začiatku mojej liečby a účinky sú naozaj uspokojivé. Zmizli aj tie hrozné vyrážky. Veľmi odporúčam.

Domanda

Ďakujem ,
No s kávou tak že je pre mňa potešenie začínam ňou deň a potom 1 poobede , ale tak možno by som skúsila obmedziť ..
To akné sa naozaj upravilo keby vidíš môj chrbát keď som bola v puberte alebo tvár tak to bolo hrozbe naozaj ,ale teraz je to skôr o tom že sa toho stále chytám ,to je ako zlozvyk neviem , idem si znova kúpiť bavlnené rukavice aspoň na noc , :(

ovomaltine

Hm, pozrela som par clankov, takze - V léčbě se nejčastěji používá kognitivně-behaviorální terapie (CBT), která mívá srovnatelnou účinnost s farmakoterapií. Ak by ti to pomohlo, tak to nie je take strasne.

ovomaltine

Tak mozno sa zameraj na tu poruchu a ries tu. Ale pochybujem, ze to akne zmizne, ked sa ho prestanes dotykat. A ako si na tom s kavou? Lebo aj ta skodi, pokial viem.

Domanda

Ano dozvedela som sa že to môže byť znak obsedanto kompulzivnej poruchy , tak ako si niekto trhá vlasy , alebo hryzie nechty ale zase nechcem si kôli teraz namyslat že mám nejaké choroby alebo čo , len som chcela tónu lepšie porozumieť alebo či s tým má niekto skúsenosti , lebo jasné že ťa pleť nemôže byť pekná keď stále si ju ničím a potom make-upom zakrývajú alebo chodím na kozmetiku. A áno ako som vylúčila mlieko je to určite lepšie ,

ovomaltine

Ked si si o tom vela citala, tak nieco si sa musela dozvediet. Zrejme, ze si vylucila mliecne produkty, a nezabralo? Vylucit skus aj kavu.