Je to strašná situácia..

Príspevok v téme: Je to strašná situácia..
Rismo

Prosím Vás.. Cítim sa ako STRAŠNÝ ÚBOŽIAK.. STRAŠNE sa hanbím !! Zakaždým, keď chcem v škole osloviť dáku peknú babu, tak som úplne PARALYZOVANÝ !! Ako keby som sa nevedel pohnúť.. Aj by som tú babu oslovil, a dakde ju pozval, ale BOJÍM SA, že ma ODMIETNE !!!! A to odmietnutie mi naháňa hrôzu, strach. Ten strach ma blokuje, a to je zlé, znepokojuje ma to. Bože môj.
Aj teraz sme nedávno mali Univerzitný Ples. ÚPLNÝ TRAPAS !!! Boli tam asi 3 nádherné dievčiny, no NESKUTOČNÉ DAČO. Tie baby boli nebo v ľudskej podobe.. No jednoducho Tie baby boli nádherné. STRAŠNE som ich chcel pozvať na tanec. Lenže ten HNUSNÝ STRACH mi to nedovolil !!! Naozaj som sa snažil bojovať s tým strachom. Naozaj som sa snažil prekonať, lenže nešlo to.. Ten strach z odmietnutia ma natoľko pohltil, že som sa nezmohol ani na jedno slovo... Strašne prestrašne som sa bál odmietnutia !!!! Tie baby som ani neslovil. Bál som sa, že ma odmietnu... A tak som celý ples pretancoval sám... 35 eur ma stála táto agonia. Keby som vedel, ako o ničom bude ten ples, tak tých 35 eur hodím do kanála !!!

A takto to mám FURT !!! Vidím peknú babu. Chcem ju osloviť a zoznámiť sa s ňou. Chcem ju dakam pozvať. Ale NEMÔŽEM... Bojím sa, že ma ODMIETNE... Bojím sa ODMIETNUTIA !!! Ten strach je neznesiteľný... Prosím vás... Čo mám robiť ??? Kde robím chybu ??? Ako mám zmeniť svoje správanie ? Ako sa mám zbaviť toho strachu ?

darinusik_nov

Zakladom je si verit. A ak ta nejaka aj odmietne, tak proste netreba to brat, ze nastal koniec sveta. Proste ste si neboli sudeni a hotovo. Nemal by si na to ani moc tlacit, lebo aj to je mnoho krat vidno a vie to celkom odradit tu druhu stranu

Estet

@Rismo

Suhlasim tuto s dievcatami, ze to ma vela co spolocneho aj so sebavedomim vseobecne. V kazdom pripade, odmietnutia sa bat nemusis. Odmietne Ta, usmejes sa, povies “aspon som to skusil” … za to Ti ziadna baba hlavu neodkusne, skor naopak, zanechal dojem lepsi, ako by si si myslel… musis jej dat najavo svoj nadhlad nad vecou… niektori chlapi robia tu chybu, ze babu nevyberavym sposobom poslu do pecka, alebo odidu s tzv. dlhym nosom zahanbeni… obe je nespravne… jediny spravny sposob je pousmiat sa, povedat “aspon som to skusil” a so vztycenou hlavou si ist po svojom… pokial to je niekde v bare, je dost dobre mozne, ze ta baba este za Tebou rada pride, ked bude mat dost otravnych ozralcov, ktori jej budu davat primitivne komplimenty a jej to bude liezt na nervy… tieto situacie sa stavaju dost casto, najma ked je baba naozaj krasna… tuto pritomne dievcata urcite potvrdia :)

rehacka

kazdy mame svoje strachy a fobie, ja osobne sa snazim tie svoje nejakym sposobom prekonavat:) kazda sa neda, to je jasne, ale pokusam sa, a to je dolezite :D

pupavka18

No jasné, neboj, myslíš,že iní to nemáme? Všelijaké strachy...u každého, môžeš si kúpiť ešte komplex vitamínu B, do jogurtu zamiešať ovsené vločky...

K sebavedomiu: ak mám výsledky v práci, v škole, potom jasne vyššie sebavedomie, ale skromnosť, slušnosť, dvere napr.podržať, v reštike ako sa správať pekne, úprimnosť, a tak

Aj témy si budeš musieť pripraviť, aby si vedel o čom rozprávať, nenápadne posunieš tému, a potom už to pôjde aj samé,

Ide o to, aby si nebol za ,,truľka" , neboj, máš čas, pracuj na sebe, poriadok v izbe, vo veciach, či vieš sa o seba postarať, niečo uvariť napr., niečo opraviť, máš vodičák, či si finančne zdatný, no je toho dosť...doba si žiada flexibilných a úspech sa dostaví
Tým, že budeš na sebe pracovať pomaličky, aj vnútorne budeš spokojný a úspech si pritiahneš

Rismo

@Estet @Dan_ia @nechalicka @pupavka18 @julisa12

Ďakujem !! Ďakujem vám veľmi pekne.. Konečne nejaké normálne odpovede..
Viete, čo.. Ešte raz, ďakujem za rady, veľmi si to od vás vážim.. Vaše rady si ešte zanaylizujem, považujem nad nami, noa potom to už riešim:)) Snáď ma voľáka baba zobere do svojho života:))

julisa12

toto by som povedala, ze je z velkej miery o sebavedomi...potrebujes to nabrat aby si s takymito vecami nemal problem...

pupavka18

Zadaj tiež na nete: ako osloviť dievča

Nič iné,len ,, trénovať " ,možno všeobecne máš aj problém osloviť niekoho, môžeš si aj vymyslieť problém, v obchode napr. opýtať sa mladej predavačky na niečo, že poradiť sa atd., na pošte, v nákupnom centre, obchodov milión

A doma si aj pred zrkadlom môžeš precvičovať, nikto ťa nevidí.. sa nauč niečo ,, zmysluplné" a trénuj a naber odvahu, v obchode sa pýtaj, hocikde, kde si, aby sa zbavil tej úzkosti, alebo čo máš, blok možno. Ako tu ti píšu

Samozrejme slušnosť, úsmev, chovanie na úrovni,
Tiež nájdeš na nete všetko, ako sa kde chovať

Možno aj na sebavedomí treba popracovať, to sa odvíja tiež od viacerých vecí.

nechalicka

to uz mas podla mna vytvoreny taky blok. musis sa od celej tej situacie nejakym sposobom odosobnit alebo ako by som to povedala. nemas nejaku kamosku, s ktorou by si si napriklad nacvicoval ako dievca oslovit alebo tak? viem, ze to moze zniet hlupo, ale myslim, ze take nieco by ti mohlo realne pomoct.

Dan_ia

Vsetko je to len v tvojej hlave. mam pocit, ze ta chyti panika, uz len ked si mas na to spomenut, ze by si mal nejake to dievca co i len oslovit. Hlavne musis ziskat sebadoveru a ver, ze potom to pojde omnoho lahsie

Estet

Rismo, to, co sa Ti deje, je uplne normalne, nie si nicim vynimocny. Vacsina z nas to ma uplne rovnako, najma vtedy, ak sa Ti ta baba naozaj velmi paci. Co pomohlo mne: Oslovoval som aj 10 bab denne, jedno, ci sa mi pacili, alebo nepacili, preto ma potom nesralo, ked ma 9 z 10, alebo dokonca aj 10 z 10 odmietlo. :) ... musis to vsak robit denne, tak aby sa z toho stala rutina, na ktoru si za nejaky cas zvyknes... postupne pridavaj aj krajsie baby a nakoniec zistis, ze nemas vobec problem oslovit aj uplnu supu, ktora ma na kazdy prst 10 napadnikov. Tak to zvacsa totiz nie je. Tieto šupy su povacsinou este osamelejsie, pretoze sa ich chlapi bud boja oslovit, lebo si myslia, ze "aj tak by ma odmietla" .... Mne sa za tych niekolko desiatok rokov uz podarilo popretahovat vsakovake baby vratane takych krasavic, o ktorych sa mi na strednej ani len nesnivalo. Statistiky nepustia, oslovis jednu babu, ta Ta odmietne, mas uspesnost 0%, alebo inak: neuspesnost 100%. Ak vsak oslovis bab 10, sice Ta 9 odmietne, ale ta jedna nie, mas sice uspesnost iba 10%, ale zasuvas :)... vysvetlil som to dobre? Baby su tiez len zvieratka, tak ako my.