Dotazník - SOČ

Príspevok v téme: Dotazník - SOČ
dasik551

Ahojte, potrebovala by som pomoc s tvorbou dotazníka na SOČ k téme Poruchy držania tela alebo aj vplyv životného štýlu na ochorenia crbtice a pohybového aparátu, ak má niekto nápady na otázky alebo jeho štruktúru, prosím napíšte. Veľmi mi to pomôže. Ďakujem (Ak by mal niekto spracovanú túto tému takisto by sa mi zišlo k práci)

ovomaltine

Tu si pozerala? - scholar.google.sk

alebo knihy - Správne držanie tela
Pre život bez bolesti, napätia a stresu Richard Brennan, Labyrint pohybu Renata Červenková Pavel Kolář a dalsie knihy o fyzioterapii.
Podla tych knih alebo textov si zostav obsah.

ovomaltine

Výskumy ukazujú, že až 70 % školopovinných detí a mládeže trávi viac
ako 4 hodiny voľného času na počítačoch, internete, sledovaním televízie a
zábavou s mobilmi.
 Pravidelnej organizovanej pohybovej aktivite sa venuje každý tretí žiak.
 U detí a mládeže dominuje sedavý spôsob života, ktorý prináša so sebou
nárast obezity a nadváhy, chybného držania tela a ďalších porúch zdravia.
 V rebríčku európskych krajín sme s počtom 2 povinných hodín telesnej
výchovy týždenne na poslednom mieste.
 Na školách v zahraničí v rámci základného vzdelávania sú to 3 a viac hodín,
napr. v Poľsku sú to 4 hodiny a vo Francúzsku 5 hodín týždenne.

ovomaltine

Tie otazky si navlec na tie veci, o ktorych tam pises. Napriklad - Poznate cviky na spravne drzanie tela? Myslite si, ze pocet hodin TV je postacujuci pohyb? Ak nie, kolko hodin TV by malo byt tyzdenne? Myslite si, ze sedenie v skolskych laviciach pri vyuke je vhodne pre nas pohybovy system? Ked nie, co by ste navrhovali? Myslite si, ze telesnej vychovy by sa mali zucastnovat aj fyzioterapeuti a ini odbornici? Mala by sa vyucovat na hodinach TV joga?

aj toto tam mozes zakomponovat - "Takmer tretina škôl nemá vyhovujúce priestorové podmienky na to, aby mohli mať plnohodnotné vyučovanie telesnej a pohybovej výchovy. Buď im športoviská úplne chýbajú, alebo sú v nevyhovujúcom stave," uviedol minister v stanovisku.

Len zacni a uz to pojde. Podla textu, co tam mas a co vlastne skumas.