Nerada by som stratila kamaráta

Príspevok v téme: Nerada by som stratila kamaráta
moc_unavena

Chcela by som vonkajšiu radu, názor , odporúčanie ako sa udobriť s kamarátom. Alebo či to vôbec mám riešiť. Je to vlastne aj bývalý kolega z práce, s ktorým mám veľmi zaujímavý vzťah. Vlastne celé je to o tom, že je raz jeden urazený, raz druhý ale nakoniec to stále nejak vyprchalo a maximálne do dňa sa to utriaslo. Doteraz sme boli takmer denne v kontakte. Je zo zahraničia a cez sviatky cestuje po Európe a zastavil sa u mňa na návšteve. Všetko prebehlo v poriadku, po odchode sme si často volali, písali. Jednu noc si pravdepodobne vyhodil z kopýtka, správal sa dosť nezodpovedne, bála som sa o neho, že sa s niekym i pobije v nejakom bare, odkiaľ mi volal v noci. Prosila som ho, aby si našiel niekde hotel a nevyvádza. Bála som sa o neho. Druhý deň som na neho bola trošku naštvaná za jeho takmer samovražedné správanie z predošlej noci. Keď mi volal, bola som dosť odmeraná, pochopil to a pýtal sa čo sa deje. Nakoniec mi povedal, že ma nechá ísť, ďakuje a rozlúčil sa. Myslela som si, že som ho urazila svojou odmeranosťou, tak som mu napísala, že som sa len o neho bála to je všetko. Prečítal si, neodpisoval. Snažila som sa mu dovolať, hovor odmietol. Neviem, či mu mám ešte napísať, alebo je to už len trápna námaha, keď ma očividne ignoruje a snaží sa ma vyškrtnúť z priateľov.
Sme len kamaráti, i keď (neviem, či to vnímam len z mojej strany) si myslím, že bolo medzi nami nejaké to napätie. Ale ako píšem, možno som si to len ja myslela. Napadlo mi, že si myslí, že som si začala namýšľať viac, preto ma stopol. Každopádne mám partnera, o ktorom vie a nikdy sa o nič nepokúšal ani naopak.
Nechcem byť otravná so svojimi správami, nechcem ho naháňať, ale nechcela by som stratiť kamaráta. Skúsili by ste mu ešte napísať po tom, čo vám neodpísal a odmietol váš hovor?

moc_unavena

Betka123 priateľ sa nemá čoho obávať, ako som písala, aj keby bolo to napätie medzi nami, nikdy sme sa k sebe nepriblížili. Sme síce v kontakte, možno v nezdravom, ale udržiavame to v kamarátskej rovine. To napätie je tiež také otázne. Ako som sa k tomu vyjadrila, neviem, či to vnímam vôbec dobre.
Že by som sa nudila vo vzťahu? Nudiť asi skôr nie. Máme veľmi pestrý život. Veľa cestujeme, prežitého máme viac, ako niekto celý život. Nie je to o nude, ale určite súhlasím, že to bude mať súvislosť aj s niečím, čo mi vo vzťahu chýba. Kamarát mi možno dáva pocítiť to, čo mi nedáva pocítiť priateľ. Ale to nemení na fakte, že som si ho chcela nechať LEN ako kamaráta. Aj keby som sa náhodou s priateľom niekedy nezhodla a rozdelila, ten kamarát je príliš špecifický nato, aby som o ňom mohla uvažovať inak. To by bolo horšie ako z blata do kaluže - ale to čiste hypoteticky povedané.
Každopádne, odvtedy sme boli párkrát v kontakte. Je to iné, ale teoreticky sme zas ,,v pohode", prakticky je to proste inak. Odcudzil sa/ sme sa. Mne pomohlo, že som mu ešte vtedy napísala. Necítim už tak intenzívne to nutkanie, že s ním mám byť v kontakte. Nechápem síce úplne čo sa z jeho strany tak zmenilo, ale budiš. Teda viem, že sa mu prihodila nejaká nepríjemná udalosť a dosť ho to teraz ovplyvňuje. Tak snáď bude lepšie, rovnako, alebo nijako.

Omen

Moc unavená,
sú ľudia, ktorí sa nášho života dotknú krátko a neoprela by si o nich ani starý hrdzavý bicykel.
Sú ľudia, ktorí s nami kráčajú rovnakou životnou cestou a keď príde čas lúčenia, zabolí to, ale navždy ostanú v našich srdciach.
Buď vďačná za čas, ktorý ste strávili spolu a keď sa jeden z vás rozhodne odísť, lebo ten čas raz nastane, musíte ho pustiť a nechať ísť. Ísť svojou cestou a popriať mu veľa šťastia.
Tak veľa šťastia aj tebe. :)

Betka132

A co na to hovori tvoj priatel ze mas kamarata s ktorym to iskri. Zda sa, ze s priatelom sa nudis a tento ta laka tym, ze nic pri nom nie je iste a vie byt zly chlapec. Vo vztahu s tymto by si sa ale trapila, kedze uz teraz to skripe. Zameraj sa radsej na svojho priatela, chodte na vylety, na nejake akcie a tohto kamarata nechaj plavat.

DieFrau

Nechcem chlapca uraziť ale neviem či je toto zrovna dobrý kamarát pre teba. Možno ste zažili spolu pekne chvíle a nejaká časť v tebe chce aby to takto bolo stále, lebo si sa s ním mohla cítiť veľakrát dobre. Ale od toxických ľudí ruky preč. Skús sa s ním o tom narovinu porozprávať. Ako sa cítiš a uvidíš ako sa k tomu on postaví. Ak to nezoberie vážne tak to už nebude tvoja chyba.

DieFrau

Nechcem chlapca uraziť ale neviem či je toto zrovna dobrý kamarát pre teba. Možno ste zažili spolu pekne chvíle a nejaká časť v tebe chce aby to takto bolo stále, lebo si sa s ním mohla cítiť veľakrát dobre. Ale od toxických ľudí ruky preč. Skús sa s ním o tom narovinu porozprávať. Ako sa cítiš a uvidíš ako sa k tomu on postaví. Ak to nezoberie vážne tak to už nebude tvoja chyba.

moc_unavena

Ci je to priatelstvo,tiez neviem.Ked mi je schopny obcas povedat vec,ktora sice obsahovo je kompliment,ale povie to s tonom,ako by to vymyslal na beziacom pase.Takze skor taka manipulacia.
Nakoniec som mu este pred poslednym komentarom,kde odporucate,aby som mu nepisala,napisala v zmysle,ze si myslim,ze nase komplikovane kamaratstvo stoji za napravu,ale budem respektovat jeho rozhodnutie.
Moja ultimatna snaha vyustila v jeho volani,kde sme sa porozpravali a koncilo to,ze ma ,,nechce nechat ist” ,naco som mlcala,nakolko som nechapala,ci skor mysli ako kamarata alebo aktualny hovor,ktory som chcela ukoncit nadranom o 1 hodine.Nato sice hovor neukoncil,len ako by odlozil telefon na postel bez ukocenia hovoru a uz neprehovoril.Takze som polozila ja.Beriem to z mojej strany,ze som pre nase kamaratstvo spravila maximum a nech sa uz zachova ako uzna za vhodne. Kazdopadne mi padol kamen zo srdca,ze som sa snazila napravit,co to dalo. Prave mi pride,ci to nie je jeden z tych toxickejsis vztahov