schizofrénia

Príspevok v téme: schizofrénia
orajdo123

Ahojte. Píšem sem znova ohľadom rady. Diagnostikovali mi schizofréniu ( ale povedala tak, že čo si ona myslí nemusí byť pravda). Lieky na to beriem už 3 mesiace ale nemám pocit, že by pomáhali na to, na tie hlasy v hlave (ako ja niečo hovorím v nejakej situácii, alebo vidím to a poviem si to v hlave, alebo ako si predstavujem ako nejaká konkrétna osoba hovorí v tej myšlienke) stále ich mám tieto veci a lieky mám už silnejšie, už mi ani nezvyšuje dávku. A neni mi dobre celkovo. Som úplne zničený z tej diagnózy a neviem už ani ktoré veci robí choroba, ktoré lieky ( beriem ich 6 denne, 5 rôznych) a ktoré podvedomie. A chcel som spýtať teda ohľadom invalidity. Pri tejto chorobe je na to nárok nie? Musí dať psychiatrička návrh alebo to všetko musím riešiť ja? a ako?

Betka132

Ty nemas schizu, nevybavuj invaliditu lebo sa zakopes v tej diagnoze, pojdes karierou psychiatrickeho pacienta a to fakt nemas zapotreby. Az sa dostanes z tych uzkosti mozes normalne zit, aj byt uspesny. Ako som uz hovorila, tie lieky ta mozu otupovat, spomalovat a nebudes vediet co je z liekov. Precitaj si knihu Cesta ze schizofrenie, ja som si ju nedavno kupila, je dost zaujimava.