Kardio výsledky

Omen

V náleze z vyšetrení sa o šeleste nepíše nič. Len počas ECHA v oblasti podrebrového oblúku (subkostálne) sa spomína dvojvýraz súvisiaci s nádychom/vdychom: "inspiračne kolabuje".

Ako sa dá dostať zo šelestu? Najskôr treba určiť, o aký druh šelestu sa jedná a následne prijať adekvátne opatrenia.
Šelest je buď:
1. patologický - podmienený vrodenou/získanou chybou alebo chorobou srdca a pacient je v dispenzárnej starostlivosti kardiológa,
2. funkčný - nelieči sa.

U teba sa jedná o druhú možnosť s tým, že ti to môže spôsobovať iné ochorenie (štítna žľaza, anémia...), nesprávne dýchanie, psychika, fyzická záťaž, lieky, suplementy, alergia, intolerancia, horúčka...

Rada123

Ako sa dá dostať zo selesta na srdci?
Jedno buchnutie je kludnejsie a raz za pár sekúnd príde silnejší tlkot taký iný

Omen

OPRAVA:

Nález je v poriadku, nemáš ani zvýšený arteriálny krvný tlak (pľúcna hypertenzia), srdce máš na SPRÁVNOM mieste, takže sa môžeš aj ženiť! :)

Príspevok mi "ušiel" predtým, ako som si ho stihla prečítať.

Omen

Rada,
nesprávne si to odpísal. : D Až teraz sa mi to podarilo otvoriť, lekár napísal INSPIRAČNE kolabuje, a to mení celú situáciu.
Je to latinizmus utvorený od slova INSPIRÁCIA, čo znamená VDYCHOVANIE, VDYCH.
Vidíš, vidíš, akú neplechu narobí jedno vynechané diakritické znamienko. : )

Nález je v poriadku, srdce máš na pravom mieste, nemáš ani zvýšený arteriálny krvný tlak (pľúcna hypertenzia), takže sa môžeš aj ženiť! :)

ovomaltine

Hodnotenie šelestu
šelesty z pravého srdca – zosilnenie v inspíriu

ten pojem vidim napr. tu
celkom zaujimava prezentacia
zona.fmed.uniba.sk

Omen

@ Ovomaltine,
text/lekársky nález. Neviem sa tam dostať a potrebujem to mať TU! : )

@ Rada,
"inspiracne kolabuje", to ako vážne? Tvoje srdce je UMELEC, či??? : o)
Znamená to, že tvoje srdce zlyháva pre nedostatok "inšpirácie" v danej umeleckej oblasti. : D
INŠPIRÁCIA = popud, vnuknutie, tvorivé nadšenie/napätie.