Priateľ moc pije

Príspevok v téme: Priateľ moc pije
Lucianna161

Ahojte.
Nechcela som s uchýliť k tomuto kroku ale ozaj potrebujem poradiť.
Mám priateľa, ja 26r. on 30 r. a v poslednej dobe začal až moc piť.
Prichádza to až do takého štádia že veľakrát sa opije a ráno ani nejde do práce pretože mu je zle.
Nebývame spolu ale zakaždým keď do seba leje alkohol už viem, že ho budem musieť zaniesť domov.
Áno, viem že si veľa z vás pomyslí že som hlúpa ale keď je triezvy, je to úžasný človek, no keď sa opije je z neho arogantný človek ktorý ma absolútne nevníma, dostáva sa do konfliktov s inými ľuďmi, už ani jeho kamaráti s ním nechcú nikam chodiť.
Píšem pretože by so ocenila radu ostatných ľudí, čo robiť.
Sme spolu už veľmi dlho a neviem čo urobiť, aj som sa s ním už predtým na dlhšiu dobu rozišla ,vtedy sekal dobrotu ale akonáhle sme sa dali znovu dokopy tak je to o tom istom :/
Stále je to len o alkohole, aj sme sa viackrát spolu o tom rozpràvali, tváril sa že mi rozumie a že sa napraví ale vždy si nájde nejakú výhovorku len aby mohol piť .
Snaží sa do toho nalákať aj mňa ale ja som odporca alkoholu a to sa mu nepàči.
Pije tak 3x do týždňa s tým, že vypije kľudne aj dve fľaše tvrdého alkoholu a príde mu to v poriadku.
Nechcem aby alkohol zničil náš vzťah, ozaj ho veľmi ľúbim ale akúkoľvek pomoc odmieta :(.
Ani sa nesnaží nič zlepšiť a ja naivná stále verím tomu že to raz bude lepšie.
Prosím, ak mi chcete nadávať tak ani nereagujte, prišla som sem len po rozumné názory ktoré by mi aj reálne pomohli.
Ďakujem.

Libertz

Lol... kolko uz ste spolu? a kolko uz pije? Preco s tym vobec zacinal? Akoze zasnem ze takito alkoholicki cvoci maju vobec vztah... Co si na nom take videla, resp. preco si sa do neho zalubila ked je takyto? No bud nech ide na liecenie alebo to skonci, lebo ta stiahne so sebou akurat tak. Ked uz je v takomto stavy tam uz nic ine nez liecenie protialkoholicke nepomoze.

pupavka18

Zbytočne strácaš čas, naivne áno dufas,že sa to zlepší. treba ho nemilosrdne dať, lebo sám nepôjde, na odvykačku do nemocnice a potom na liečenie aj pol roka, opakovane ale

Sám nie je schopný bojovať, je úplne už chorý doslova, bez hladinky alkoholu, je to ako droga, v krvi, existovať nedokáže, preto pije, lebo mozog a telo si to žiada, je v podstate chudák už a ty ho nedokážeš bez pomoci dostať z toho
Aj keď príde domov potom, musí mať silnú vôľu znovu nepodľahnúť, viď Braňo Mojsej,nájdi na nete

Je to už alkoholik, viď realitu taká aká je, pomoc je iba v odvykačke,liečení a úplnej abstinencii doživotne

A potom sa na neho vykašli, hej,je to tvrdé, ale on je alkoholik, ktorému pomôžeš,ak...na tú liečbu ho dostaneš
Ale pred tebou je celý život...nerozmýšľaj, že budeš s ním, ak áno, už teraz si podsekávaš dobrovoľne pod sebou konár