Strach zo smrti

Príspevok v téme: Strach zo smrti
Anon_nymka

Stýmto mi tu asi nikto neporadí ,ale skúsim
Už dlhodobo mám strach zo smrti, tanatofóbiu,nejakú dobu to bolo preč ale teraz mám z toho uzkostne stavy len pri malej myšlienke nato že kedykolvek sa niečo moze stať a nebudem naveky
Som neveriaca takže žiadne takéto veci mi nepomôžu....
Má niekto tiež takyto problem? Dá sa toho vôbec zbaviť? Skúsila by som aj odbornú pomoc ,ale nájsť vhodného psychológa tiež nie je najľahšie....

In blossom

Som veriaca. Okrem ineho, stali sa rozne veci pocas mojho zivota, ktore ma presviedcaju o tom, ze vedomie cloveka sa smrtou nekonci, a ze je nezavisle na fyzickom mozgu.

Viem, ze toto si pocut nechcela, tak sa na to skusim pozriet z tvojho pohladu. Preco ta trapi, ze "naveky nebudes"? Co si pod tym naveky predstavujes? Ved pred takymi 70 rokmi si tu tiez nebola a bolo ti to jedno, tak tak isto jedno ti to bude aj potom, ak by nic nebolo :-) Ale preco si nepripustas, ze nieco byt moze?

Ella-6

Ahoj ja mam tiez tento problem ...nemozem nad tym ani rozmyslat , priste ked si predstavím ze potom uz nic nebude ... alebo ze sa nireco moze stat niekomu blizkemu ...neviem co s tym ..casto sa bojim ze zomriem ked mi nieco je ...treva sa s tym vyrovnat iba

tanickam14

No ja ti celkom rozumiem, ako mala som plakavala v jednom kuse, ked som si uvedomila, ze tu uz v buducnosti proste nebudeme. Ale tak ono to tak akosi same prehrmelo, preslo. To sa proste dostanes do takej fazy alebo bodu, ked si uvedomis, ze je to sucast zivota a hotovo. Ak by to trvalo nejak dlho, tak by som asi vyhladala odbornu pomoc.