Nechce sa mi počítať

Príspevok v téme: Nechce sa mi počítať
fmfiain123

Dobrý deň,
už dlhší čas ma trápi, že mám problém počítať niečo spamäti. Keď som bol na základnej škole, museli sme počítať malú aj veľkú násobilku spamäti a ja dnes mám problém aj s tou malou násobilkou.
Môj otec počíta aj s veľkými číslami hmatom ruky a ja sa len s údivom pozerám na jeho schopnosť počítať.

Ďakujem za ochotu a pomoc.

fmfiain123

Dobrý deň timejskaJ,
určite máš pravdu. Keď si opakujem tu matematiku zo ZŠ, tak rátam spolu s učiteľkami na videu (youtube). Môže byť, že práve preto mi to ide teraz o niečo ľahšie.
Dobrý deň drahouskaznr,
je pravda, že človek nemá hlavu na všetko, ale ja verím, že keď sa snažíš, tak to časom dôjde.

Ďakujem za ochotu a pomoc.

timejskaJ

nechce sa ti pocitat lebo to nevies, no cele pocitanie je len o cviku a treba trocha zapojit mozgove zavyty, takze si len tak pocitaj sam pre seba ak to chces zlepsit

drahouskaznr

Treba si však uvedomiť, že nie každý má proste hlavu na všetko. Ako nie je ale problém sa tomu trocha povenovať a tak nejak si osviežiť pamäť a čo to sa aj doučiť. Možno to chce len cvik

fmfiain123

Dobrý deň,
ja to riešim tak, že som si našiel matematiku pre základné školy (na youtube) a študujem ju od znova. Myslím, že mi to pomáha. Momentálne som na matematike pre 7. ročník na základnej škole.
A keď nič iné, dozvedám sa tam veci, ktoré som mal, už dávno vedieť.
Napríklad, že ludolfovo číslo (pi) je presne 22/7 = 3,14...

Ďakujem za ochotu a pomoc.

Carie

Ja tiez nie som typ co lahko pocita. Kasli na to, kazdy ma talent na nieco ine, my nie sme na pocitanie, v dnesnom svete kalkulaciek to nie je problem. Mame vlohy zas na nieco ine.

sashuq

mne sa pocita strasne lahko takze mi napada ze proste to si nevyberies aky mas v hlave operacny system. asi si stavana na ine veci a maj radost z nich