Obrovský stres v práci

Príspevok v téme: Obrovský stres v práci
Rolko

Dobrý večer.
Mám 46 rokov,a od roku 2005 som na invalidnom dôchodku na 50%. Dôvod sú depresie,porucha osobnosti. Doteraz som pracoval v pohode. Moje problémy s prácou sa začali asi pred dvoma rokmi,že som tam začal chodiť s veľkými úzkosťami,stresom, aj covidu som sa bál,že ako zvládnem svojou robotu,či sa mi podarí všetko spraviť čo odo mňa očakávajú. Som vodoinštalatér,svojmu remeslu dokonale rozumiem,aj tak vykonávam. Okolo mňa sú kolegovia, ktorí pijú aj počas pracovnej doby. Ale pracujú,a sú ok.Je tam aj kolega, ktorý berie drogy.Ja nepijem vôbec alkohol. Ale vadí mi, že sú pod parou.Každý večer, keď si ľahnem, už rozmýšľam,ako zvládnem zajtrajšok. Zaspávam v strese,s búšenim srdca. Tak isto rozmýšľam,že nech sa mi niečo stane,že nech som chorý,aby som nemusel do roboty. Alebo, že nech sa prevráťime s autom,cestou do práce...také hlúpé myšlienky mávam.Šéf je dobrý,niekedy mi dovolí ostať doma, keď vidí že som vystresovaný, úzkostný. Ale to tak nemôže ísť do nekonečna. Psychiater už je zo mňa zúfalý,nevie čo mi dať. Mám AD ráno,aj na noc,aj Neurol,p.potreby. Hospitalizáciu nechcem,bol som na psychiatrii pár krát, tlačia do teba lieky, pár terapií,inak celý deň nerobíš tam nič.Ani o teba personál nemá záujem. Hovorím o Pezinku. Menil by som prácu,ale všade dva-tri zmeny,čo ja nezvládnem. A s mojou diagnózou by ma hneď poslali preč... Od stresu na môj vek som už úplne ošedivel. Nefunguje mi sex s partnerkou,lebo som stále unavený, sklesnutý, úzkostný.
Budem vďačný za každú radu. Ďakujem.

ovomaltine

Ahoj Rolko, skus sa od tych myslienok nejako odputat, co tak zapnut si nejaky serial co ta bavi, na netflixe alebo take nieco, mozno aj malovat, citat si. Vykasli sa na stres, vobec na to nemysli, predychavaj, ked treba.