Neplodnosť

Táto diskusia patrí k článku: Neplodnosť
Neplodnosť

Definícia sterility (neplodnosti) podľa WHO (Svetovej zdravotníckej organizácie) hovorí, že za sterilný (neplodný) pár možno považovať taký pár, ktorý nedospel k tehotenstvu behom jedného roku pri pravidelnom nechránenom pohlavnom styku.

Ivka88

mám sestru, ktorá bola na umelom a tiež hovorí presne to isté, že zbytočne sa 3 roky stresovala a čakala, kým urobila to rozhodnutie

Sandruska

aj o mne a mužovi by sa dalo povedať, že žijeme relatívne zdravo, hýbeme sa, berieme vitamíny atď. a aj tak sme po 2 rokoch márneho snaženia a stresu s tým spojeného podstúpili IVF v Repromede a sme šťastní rodičia...jediné čo ľutujem, že sme do toho nešli skôr

PeterSveter

ja tiež dosť cvičím a bicyklujem celý život, a asi aj to má vplyv na plodnosť, pretože výsledky spermiogramu ma nepríjemne zaskočili...týka sa to aj mladých ľudí

joel007

Možno skôr pre mužov ako prevencia môže slúžiť môj nový článok o plodnosti. Neberte ho ako informácie od doktora. Roky som robil kulturistiku a mnohí moji známy, bývalí uživatelia anabolík mali problém s počatím. Čiastočne si vedeli pomôcť aj sami ale je to individuálne
www.iron-body.sk
Dúfam, že aspoň trochu niekomu pomôžem

Perilka

nám zase pomohla klinika repromeda. Dloho sa nám nedarilo otehotniet, klinika nám pomohla a teraz mame krasne babatko

LostVanilla

Dobrý deň, môj priateľ trpí neplodnosťou. Dlho jej trvalo, kým zistila prečo. Chodila po rôznych gynekológoch, no nikto jej nevedel pomôcť. Keď prišla na túto kliniku doktorpro.sk , tiež nečakala, že dostane odpoveď. Tento lekár ju však prekvapil, pretože sa mu podarilo nájsť príznaky endometriózy, ktorá prekážala počatiu. Po liečbe bola kamarátka spokojná, lebo teraz má šancu otehotnieť.

kamila09

Bola som, a bolo to najlepsie rozhodnutie, u nas sa uz nedalo zbytocne dlhsie cakat :) ja mam skusenosti s Repromeda klinikou, a pristup personalu tam bol perfektny. Ak sa snazite, a nie ste si isti, ci je vsetko ok, tak si zajdite na zakladne vysetrenia.

Olga3

Ahoj, môžem sa spýtať, bola si na umelom oplodnení, či sa ti podarilo otehotnieť prirodzenou cestou potom? Ja rozmýšlam, či už to začať riešiť s lekármi, snažíme sa skoro rok.

kamila09

Toto som inak aj ja uz niekde citala, ze z velkej casti je neplodnost i na strane muza, nielen u zien, to ma docela prekvapilo, ked sme tuto tematiku riesili s manzelom na vlastnej kozi... No nakoniec sa vydarilo