Červené fľaky na lícach

Príspevok v téme: Červené fľaky na lícach
Marian2477

Dobrý deň, chcem vás poprosiť ak niekto má alebo mal niečo podobné na lícach sa mi robia takéto červené fľaky nič na to nepomáha skúšal som rôzne krémy stále sa to vracia ráno to skoro vôbec nevidno začne ma páliť líce potom len také šteklenie a potom fľaky večer to je najhoršie hlavne po jedle ma to páli alebo po námahe keď niečo robím doktori mi nevedia pomôcť len kordi.mast ale potom sa to vráti. Budem vďačný ak viete poradiť.

Omen

Marián,
vypadávanie vlasov okrem iného spôsobujú aj kortikoidy.
Škrabať to NESMIEŠ, už som ti písala, že to máš ochladzovať - studená voda/chladiaci obklad, vyzliecť oblečenie, chladná sprcha...

Tiež som ti písala, že to môže byť skrížená alergia: potravina - potravina, lieky - potravina, potravina - trávy, roztoče, perie, latex...
Je toho strašne veľa: drogéria, oblečenie, zvieratá, chemikálie, dreviny, trávy, byliny, kvety, hmyz, prach, parazity, baktérie...
Alergén môže byť jeden, spoločný, napr. parabény (etyl, metyl, butyl, propyl...) - nachádzajúci sa v potravine, kozmetike, liekoch.
Skrátka všetko, s čím prichádzaš do styku cez dýchacie orgány, kožu, ústa...

Pozri sa na túto alternatívnu ambulanciu: www.alter-med.sk a skús si niečo podobné pohľadať v Anglicku. Testovať sa daj vtedy, keď budeš v takomto stave. Ak nič nenájdeš, dojednaj si termín na Slovensku, či v Čechách. Musíš to začať riešiť a vyriešiť, lebo sa ti to bude zhoršovať.

Viac ti nedokážem pomôcť, ale pre lepšiu orientáciu ti tu uvediem ešte potravinové alergény:
1. farbivá (E 100 - 199);
2. konzervačné látky (E 200 - 299);
3. tesauričné (spevňujúce) látky (E 331 - 483);
4. príchute (E 620 - 954).

Marian2477

No práveže sladké vôbec ja to už od mala neoblubujem sem tam nejaká cola ale len výnimočne hlavne cez leto.

Marian2477

Omen: Ďakujem za tvoju pomoc ešte by som chcel dodať že veľmi mi vypadávajú vlasy ako som bol na sk ani jeden vlas hlavne po sprchovaní . Tie fľaky mám aj zahyboch na lakťoch a si ich poskrabem strašne rýchlo sa rozšíria a ešte aj podkolenie to ma iba svrbí. Musím si umývať tvár rano večer inak je to neznesiteľné šteklenie po tvári, ak sa neoholim dva tri dni je to ešte horšie po holení je pokoj ak robím nejakú činnosť napr. vysavam dom hneď ma začnú páliť líca ak som teplejšie oblečení tiež začnú páliť líca. Keď som mal covid ležal som týždeň v teplotách nič som nejedol vtedy tiež pálenie a fľaky. Ide mi to hlavne do okolia oči a žilky v oku sú potom červené( pozr. foto )ešte okolo obočia to svrbí dosť . Neviem či to stým súvisí v obydvoch lýtkach akoby stále niečo chodilo nie je to trhanie ani to nebolí začalo to vtedy keď aj prvé fľaky .Život mám pokojný rodina práca všetko ok akurát nemám tu priatelov sk všetci sa povracali domov to mi tak dosť chýba s niekym sa porozprávať .Traviace ťažkosti nemám som aktivny športujem snažím sa pozitívne myslieť ale toto ma ničí hlavne moju sebadôveru. Budem vďačný za každú radu veľmi chcem mať konečne už pokoj s týmto problémom .

zimurka

Asi by bolo fajn si v takomto prípade zájsť na alergológiu a dať si spraviť testy. Podľa ma to bude nejaká tá alergická reakcia na niečo

Omen

Marián,
čo si čítal o D-čku je vyslovený nezmysel!!!

"Červené fľaky, pálenie, šteklenie" = alergická reakcia, na ktorú sa predpisuje kortikoidná masť. Lenže tá nelieči príčinu, ale následok.

Ak berieš nejaké lieky, suplementy, fajčíš, aj to môže byť príčina, ale aj tekutiny, či samotná voda.

Nestačí, ak nejaký výrobok vylúčiš, ty si musíš prečítať všetko na etikete daného výrobku, viesť si podrobný denník a zaznamenávať zloženie toho-ktorého výrobku aj s E-čkami. Ak sa bude viackrát opakovať, potom si spúšťač objavil a vyhneš sa mu.
Evidentne kvalita potravín a výrobkov, ako aj ich zloženie je v Anglicku iná ako na Slovensku, dráždi tvoj imunitný systém, keďže tu si žiadne problémy nemal

Tých alergénov, ktoré takúto reakciu spôsobujú, je veľmi veľa, tak ti tu nejaké vymenujem:
mlieko, mäso, ryby, vajcia, obilniny, orechy a semená, ovocie, zelenina, koreniny, byliny, farbivá, konzervačné a spevňujúce (napučiavace) látky, príchute...

slivca

a nemoze ti tie flasky napriklad sposobovat aj stres alebo prilisna dusevna zataz? ako este to ma napadlo. kamarat maval taketo flaky, no jemu sa to robili napriklad z tvrdeho alkoholu

Marian2477

Už som skúšal vyradiť všetke možné alergény od potravín po prací prášok a nič. Cez leto som bol na Slovensku na dovolenke a po pár dňoch všetko zmyzlo jedol som úplne všetko keď som sa vrátil do Anglicka pokožka na tvárí bola nádherná a po pár dňoch sa to opäť spustilo najskôr líca potom okolo očí, uší. Ešte ma napadá nedostatok vitamínu D tu máme trocha menej slnka a na Slovensku som bol takmer celý deň na slniečku v práci som pri umelom svetle dočítal som sa že to môže spôsobiť tento nedostatok tak neviem čo mám ďalej robiť lebo tu v Anglicku su lekári jedna velka katastrofa ani sa nechcu o tom baviť.