Bolest sanky po extrakcii 8-cky

Príspevok v téme: Bolest sanky po extrakcii 8-cky
Lorenn221

Ahojte, par tyzdnov dozadu ma zacala vemi boliet prava spodna osmicka, mal som tam vacsi kaz, zub sa zapalil, do bolesti mi to aj velmi opuchlo, cela prava spodna polovica tvare. Okrem opuchu sa mi aj zablokovala sanka, nemohol som teda otvorit usta. Kvoli tomu mi zubar vedel vytrhnut ten zub az pri druhej navsteve a aj tam mi tu sanku docasne odblokovala az anesteza.

Teraz je to asi 10 dni od vytrhnutia. Par dni po vytrhnuti som este citil trochu bolest, postupne menej a menej. Sanka sa mi ale stale neodblokovala, iba trochu. Opuch zmizol uz asi tyzden dozadu, na dotyk je to miesto stale tvrdsie a opuchnute, ale uz nie viditelne, len na dotyk. Zub ani sanka ma velmi neboli, naozaj len trosku, skor take otravne pocity, nepotrebujem ani tabletky, ani nic.

Problem ale je, ze v poslednych dnoch ma zacala boliet ta sanka. Ona neboli vobec, ani pri otvarani ust, ale pri niektorych pohyboch naozaj velmi zaboli - specialne pri zivani, kaslani, alebo napr ked velmi vytocim hlavu doprava a pod. Je to taka svalova bolest, nie bolest zubu. Vzdy ked rano vstanem tak ju dost citim tiez, ale ked sa postavim tak do par minut zmizne a cez den som v pohode.

Antibiotika som bral 7 dni na predpis a dobral som ich takmer tyzden dozadu.

Je toto prirodzeny priebeh? Dakujem

jaskova

tak po takej extrakcii sa absolutne nedivim, ze bolest pretrvava. jasne, ze musi boliet aj sanka, ved to je velky zasah, nad tym by som ani neuvazovalo, to je celkom prirodzeny a bezny jav.

malik

tazko veru poveda, no po extrakci tych 8- smiciek byvaju rozne problemy a ano aj so sankou. ale ak ti to nejak nedava pokoja, najlepsie je si zavolat zubarovi a nech sa ti na to este pozrie alebo nech ti spravia snimku sanky