Zavislost na alkohole

Príspevok v téme: Zavislost na alkohole
anonym1234

Zdravim. Kedy vymiznu abstaky po vysadeni alkoholu? Da sa prestat bez liekov a psychiatria iba pomocou pevnej vole? Mam nasledujuci problem. Zvykol som si kazdy den alebo kazdy druhy den dat bud nejake 3 piva alebo par poharov vina alebo tvrdeho,proste ide mi to na chut a ked to neurobim tak pocitujem abstak, neklud, nebavi ma nic a pod.

IvanaIva

- istotne sa to celé dá zvládnuť aj vo vlastnej réžii, len proste musí človek chcieť a mať tak isto aj odhodlanie

perla

Musis si to v hlave nastavit tak v prvom rade. Inak sa ti to nikdy nepodari. A ked ty nechces, potom je marna snaha robit nieco nasilu.

pupavka18

V 1.rade musíš chcieť, keď budeš začínať aj 5,x nevadí, hlavne v hlave nastaviť, že idem do toho, to je ako s chudnutím, fajčením, všetko je v hlave,

Alebo znižuješ ako tabletky po kúšticku, miesto 10 cigariet denne, tak napr v utorok, štvrtok 9 cigariet, tak u teba pol pohára piva menej 2x v týždni, že nebadane..

Alebo tlf. psychiater, a ten ti dá lieky, ale tiež v hlave nastaviť, že proste to dám, je to ako OCD nutkanie na alkohol a potom úľava - na chvíľu,

Preto treba si čas vyplniť niečím, cvičením, prácou, učením, no proste něco dělat a bojovať s tým, kým nie je neskoro, začni už dnes

lucyda

Podľa mňa to bez vyhľadania odbornej pomoci nepôjde, to je nereálne. Nepoznám nikoho, kto bol ťažko závislý a dostal sa z toho len tak mávnutím čarovného prútika, že sa ráno prebudil a povedal si, že prestanem piť a bolo. To vôbec tak nefunguje.

mantika

neviem ci sa da prestat len tak, u kazdeho je to individualne, osobne si myslim, ze je lepsie vyhladat odbornu pomoc, ze tak to pojde lahsie