Strach z rakoviny

Príspevok v téme: Strach z rakoviny
lienocka28

Ahojte,
veľmi rada čítam príspevky a tentokrát som sa aj ja rozhodla skúsiť podeliť o moje problémy a obavy. Nečakám ani tak rady ako skôr o vaše skúsenosti.
Roky som mávala kŕče po jedle, ktoré nikto nemal záujem riešiť, žiadny lekár. Max. spravili gastroskopia, kolonoskopiu a konečná. Intolerancie nemám.
Nakoniec som tohto roku podstúpila operáciu žalúdka (hiatova hernia) kvôli refluxu. Asi 4 týždne po operácii som z ničoho nič úplne stratila chuť do jedla, brucho neustále nafúknuté a čo má hrozne vydesilo, abnormálne padanie vlasov. Všetko to neustále pretrváva. Posledné 2 dni som mala hodne krvi v stolici, bola som aj na pohotovosti, ale keďže krvný odber bol v poriadku, poslali ma domov. Každý deň mi uberá na váhe.
Absolvovala som CT brucha a panvy, kde našli len 3mm cystu v pankreasi a 2cm cysty vo vaječníkoch, čo vraj netreba riešiť.
Keďže som stratila pár ľudí, ktorých si vybrala rakovina takisto rýchlo a nečakane, mám neskutočný strach, nie kvôli sebe ale deťom, ktoré ma potrebujú. Lekári sa mi už takmer smejú do očí, ale viem, že tieto stavy nie sú v poriadku.

blanika15

@lienocka28 podla mna by sa spravali inak, keby vedeli aj taku dolezitu vec ako to, ze to mate v rodine. myslim, ze je dolezite vediet taku informaciu, preco si im to nepovedala? ale vazne ma az zaraza, ako neprofesionalne sa v tom nasom zdravotnictve spravaju, ja si neviem predstavit, co by som robila na tvojom mieste, kazdopadne ti prajem vela sil a energie riesit to s nimi. dufam sa ti dostane adekvatnej pomoci.

lienocka28

Onkomarkery mi nerobili, dokonca ani kolonoskopiu mi nechcú spraviť, vraj keď bola robená vo februári, netreba. To že všetky problémy mi začali až teraz v júli, nikoho nezaujíma.

ovomaltine

Startup Glycanostics vyvíja prelomové testy na odhaľovanie rakoviny, o jeho vynález sa zaujímajú veľké farmaceutické firmy.
asi je to este daleko