Veľký problém červene fľaky na tvári

Príspevok v téme: Veľký problém červene fľaky na tvári
Michal 2311

Dobrý večer prosím vás neviete mi poradiť čo môže byť toto ? Začalo sa mi to na tvári a občas aj na hlave objavovať posledné 3 mesiace , raz to zmizne potom sa to zasa objaví … niekedy tam mám aj take šupiny ktoré odpadávajú posielam fotky

Keď som používal šampón sa mi to zhoršovalo tak trz keď idem do sprchy nepoužívam radšej nič.

Ja som dospel k tomu že to môže byt seboroická dermatitida ale chcel by som vedieť či sa niekto alebo niekto známy s tým nestretol ako najlepšie to liečiť ďakujem pekne

Michal 2311

Marián diky zistil som potom z čoho to bolo a bolo to z používania šampónu a keď som si opral veci dal tam prach na pranie a avivaz tak fľaky boli nas5 čiže nemôžem to používať moja pokožka reaguje od vtedy nič :) takze som na to prišiel sám

zuzi74

Kazdy jeden problem na koži je vnutorny problem. Ak nefunguje spravne travenie, ak je problem s crevom, vsetko sa prejavi na koži. Kožny lekar, ktory predpise lieky, masticky, vodicky to nevyriesi a ked tak len docasne, ale zbytocne zatazite organizmus chemiou a este viac sa problem na koži casom zhorsi. Ziadna bioderma ani ine marketingove znacky pricinu problemu natrvalo neodstrania. Ak toto nepochopite, dostanete sa do zacarovaneho kruhu.

Marian2477

Mal som to iste trapil som sa stým niekoľko rokov rôzne krémy špeciálne šampóny ktoré to len zhoršovali doktori len kordikoidy stále mi tvrdili že je to ekzém dermatitída alergia atď. upravoval som si stravu detoxoval vylučoval som alergeny ako ryby vajcia orechy nič nepomohlo fľaky sa vracali. Raz som volal ľudovému liečiteľovi ten mi povedal aby som nejedol jablká z obchodu že su striekane a žalúdok nevládze. Žijem vo Veľkej Británii a ovocie a zelenina je sama chémia vylúčil som to a postupne som zistil že môj problém sú salicyláty čiže umeliny farbivá konzervanty začal som to študovať a pokožka sa dala do poriadku skús si o salicylátoch niečo naštudovať ešte mi dosť pomohol koreň z púpavy držím palce

Michal 2311

Teraz som nepozival šampón cca 3 týždne a objavilo sa mi to aj tak v okoli úst a v okoli nosa čím to môže byt nemôže to byt aj tým že si dávam veľa sladkého a mám veľa cukru a že by to robil ten cukor ?

Michal 2311

A môžete mi prosím vás poradiť nejaký kontretny ? Na koľko som v zahraničí kvôli práci a nedá sa mi prísť domov skôr ako o 1 mesiac …