Plánovaná operácia pruhu a zatekanie hlienov

Príspevok v téme: Plánovaná operácia pruhu a zatekanie hlienov
Marcelino84

Pozdravujem všetkých diskutérov. Budúci týždeň by som mal ísť na plánovanú operáciu pruhu, no akoby čert nespal, posledné dni mám stále viac a viac problémy so zatekaním hlienov do hrdla, začalo to síce už pred pol rokom, ale medzitým to už viackrát prešlo a znovu sa objavilo, no teraz posledné dni je to dosť intenzívne. Hlieny nevykašliavam, iba ich mám potrebu stále vypľúvať. Často mám pocit zavaleného nota a stiahnutého hrdla, najmä keď ležím. Na ORL výter negatívny a povedali, že zrejme to bude nejaká alergia. Užívam sáčky Erdomed, ktoré aspoň trošku pomáhajú a sprej Otrivin na prelach nosa. Pondelok mám termín u anestéziologičky a v stredu dopoludnia plánovaný príjem. Myslíte, že mi operáciu preložia? Budú vadiť uvedené lieky pri uspávaní? Resp. aké máte skúsenosti s uvedeným alebo čo by ste poradili. Budem moc vďačný za každú radu a skúsenosť.

Omen

Snáž sa z toho čo najskôr vylízať. Vyhýbaj sa mliečnym výrobkom a všetkému, čo ťa môže zahlieňovať. Dutiny si nahrievaj, vyplachuj a dávaj pozor, aby si nedostal teploty. To je jedna z kontraindikácii, ktorá by zabránila operáciii. Pred ňou budeš ešte absolvovať vyšetrenia, ak budú v poriadku anestéziologička posúdi v prípade potreby kontraindikácie, aj druh anestézy.