Nevládzem

Príspevok v téme: Nevládzem
erikakika

Ahojte, potrebovala by som Vašu pomoc. Už neviem ako ďalej. Nevládzem. Žijem život, ktorý má vôbec nebaví, nenapĺňa. Dá sa povedať, že žijem len kvôli svojej rodine na ktorej mi veľmi záleží. Môj život sa stal len nejakou zaužívanou rutinou. Ráno vstať, ísť do práce, prísť z práce, oddýchnuť si, ísť spať. Nemám žiadne záujmy ani aktivity iba keď tak občas bicykel. Zo začiatku to bolo celkom fajn, ale už ma to takto nebaví. Stále rozmýšľam len nad prácou. Aj keď som doma myšlienkami som stále v práci. Viem, že keby boli niektoré veci iné , keby som nemala určite zdravotné problémy môj život by bol iný. Ale s tým som sa už zmierila. Mohli by ste mi prosím poradiť, čo mám robiť pre to, aby som dokázala znova začať žiť nie len prežívať, užívať si život naplno a mať radosť z každého nového dňa ? Veľmi to chcem zmeniť, ale neviem ako. Skúšala som už viacero veci, ako to zmeniť, ale nejak sa mi to zatiaľ nepodarilo. Vopred ďakujem za každú dobrú radu alebo skúsenosť

Ernest-ernie

V podstate opisuješ život 95% Slovákov.
Ja som toho názoru že takýto nenaplnený život sa točí len okolo peňazí.
Nemáš peniaze ---> musíš chodiť do roboty ktorá väčšinu ľudí nenapĺňa.
Máš peniaze ---> nemusíš chodiť do roboty a môžeš robiť čo len chceš.

Ale je tu aj 1% ľudí čo sú v stavoch ako ty, jedno ráno sa zobudia, povedia si že dosť a odcestujú niekam ďaleko bez koruny vo vačku kde si idú plniť svoj sen. Tí majú môj obdiv.

V prvom rade aspoň musíš vedieť čo máš ty rada a čo ťa robí šťastnou (lebo ani to veľa ľudí nevie) a potom na tom budovať život.

Radosť z každého dňa a tešenie sa z maličkostí je bullshit ktorý hovoria psychológovia a nijak ti nepomôže.