Komunikácia vo vzťahoch

Príspevok v téme: Komunikácia vo vzťahoch
sentess

Tí, ktorí ste s tým mali v minulosti problém..
Ako ste sa naučili byť k ľuďom priamejší a komunikovať svoje požiadavky?
Stretávam sa s jedným mužom už rok a stále neviem, kam náš vzťah smeruje (aj keď sme spolu na dennej báze). Mám kamarátov, s ktorými mám nejaké veci, ktoré nefungujú, ale keď sa snažím, prehovoriť si, tak ma len okríknu. A podobne.
Ako sa človek naučí komunikovať, byť priamy a pomenovať správne, čo je vo veci a čo chce?
Mne to príde nesmierne stresujúce. Bojím sa vždy, ako to dopadne a nedokážem to. Ako sa odhodlať?
Lebo takto len trpím vo vzťahoch všeobecne.

Omen

Sentess,
komunikácia vo vzťahoch je najdôležitejšia vec a dá sa naučiť. Tak ako si sa naučila chodiť, tak sa môžeš naučiť aj komunikovať, je to len o niečo ťažšie. Jedná sa len o to, s kým komunikuješ a o čom. Na akej úrovni.

K bežnému dorozumievaniu je potrebný:
1. všeobecný prehľad - neustále vzdelávanie,
2. bohatá slovná zásoba - čítanie literatúry...,
3. chápanie významov slov - jazyková zdatnosť ("pomenovať správne, čo je vo veci a čo chce"),
4. argumentácia k meritu veci a nie ad hominem, ako je tu na fóre od nevedomých a zakomplexovaných zvykom.

K zlepšovaniu ti pomôže:
1. uvedomenie, čo potrebuješ zlepšiť,
2. prax - svoje úsilie vedome a zámerne smeruj k oblasti, ktorú chceš zlepšiť,
3. návyk - praxou si to zautomatizuješ,
4. opakovanie - Repetitio est mater studiorum.

Strach odlož bokom, on je v tvojom prípade kontraproduktívny.

„Komunikácia, umenie hovoriť jeden s druhým, vyjadriť, čo cítime alebo čo si myslíme, povedať to jasne, počúvať to, čo hovorí ten druhý a uisťovať sa, že sme počuli správne, je podľa všetkého najdôležitejšia schopnosť na uchovanie a vytvorenie láskyplných vzťahov.“

Leo Buscaglia

pupavka18

Je to presne o sebavedomí, a je to v hlave...tak ako Mercury písal,
Najprv popracovať na sebe, začni nejaký šport, beh napr.najlacnejši, účinný, máš ísť s kým?
Aj sama by som šla, nečakaj,že samé sa spraví

Si mladá, zdravá, uprav si denný režim, alebo týždenný, možno sa podceňuješ, posúvaš to aj okoliu, pozri Instagram Dominika krcmarikova Domi, tam sú všelijaké rady aj cviky pre mladé dievčatá o všetkom, strava, cvičenie, sebavedomie, Ema mullerova tiež,
ide o sebavedomie, prácu na sebe, bez toho to nejde...
Možno veľa času venuješ tzv.kamaratom cez deň,a ty stojíš a neposúvaš sa, kukni na seba kriticky: postava vlasy, strava,šport, ráno úsmev na seba, na okolie, buď rada aj sama so sebou, maj svoj vlastný svet, oni si možno na teba zvykli, ako na niečo samozrejmé, začni pomaličky na zmene, v sebe, v psychike, maj svoju cenu

ahjajjaj

Priateľ by mal byť najbližšou osobou, ktorá Ťa vypočuje a s kým najviac praktizuješ komunikáciu. Perspektívny vzťah hovorí a počíta aj s budúcnosťou. Napr. leto. Chystáte sa ísť niekam na dovolenku? Alebo si zájdete niekam cez víkend na víkend? Prichádza s takýmito návrhmi? Aj z toho môžeš vedieť, či z toho vzťahu niečo vzíde alebo nie.
Komunikácia začína doma. Mama, otec, sestra, brat, starý rodič. Aký mali deň, či sú unavení, starý rodič ako sa má, čo cez týždeň robil a pod. Až keď to tu dobre funguje, potom možno pokročiť do ďalšieho levelu k iným ľuďom.

bia554

tak to budes mat asi taky prejav ked sa nechas okrikovat, ved normalne poviem svoj nazor a hotovo, pripadne ak ma nieco zaujima sa spytam ak potrebujem :) ved nemozes byt pre ludi len fackovaci panak :)

Mercury

Ahoj . Hmm naučiť ,neviem či sa to dá vôbec naučiť a možno ak sa to aj nejakým spôsobom "naučíš" tak aj tak to bude len niečo naučené .Ono keď získaš svoje sebavedomie ,svoju hodnotu ,keď zistíš kto si a čo chces tak to pôjde samé a nemusíš sa nič učiť .Skús sa zamerať na seba na to kto ,nehladaj to ale v hlave ,musíš sa precítiť . Kašli na ostatných aj čo si pomyslia ,to ťa len brzdí a utláča .Ak si za niečím stojíš tak to povedz , argumentuj ,nenechaj sa odbiť