Sebaposkozovanie

Príspevok v téme: Sebaposkozovanie
Dory11

Ahojte potrebujem si popísať (pokecať )z niekým kto má nebude poúčať odsudzovať ani súdiť za moje chyby v minulosti aj súčasnosti respektíve za moje činí niekto kto si buď niečím podobným prešiel alebo niekto normálny .jedná o to že som sa zase dostala do bludného kruhu opäť kde som už rozhodne nechcela skončiť opäť som sa začala rezať a zase som tam kde som nechcela byť a neviem čo mám robiť vyše roka som bola čistá a zase som tam kde som bola zase v tom lietam. Cítim sa hrozne a už ďalej takto nevladzem

pupavka18

No neviem, akonáhle vyslovíš pred psychologičkou sebapoškodzovanie...skús, ale my sme nepochodili, už v tlf.pri objednaní na termín sa pýta, aký je problém, a hneď odporúčanie k psychiatričke,

Ku psychiatričke netreba výmenný lístok od obvodnej, na nete sa vyhľadá v mieste bydliska, ak sa hanbíš, zájdi aj do iného mesta,

Nečakaj, lebo termíny sú na dlhší čas všade,aj k psychológ aj psychiater.

anetta1000

Zdôver sa s tým niekomu, komu veríš, či už rodine alebo nejakej dobre priateľke, priateľovi. A požiadaj o pomoc, nehanbi sa a neboj sa to. Alebo potom nejaká odborná pomoc, ak ti to je proti srsti riešiť to takto s blízkymi osobami. Fakt, čím skôr tým lepšie, to vieš isto aj sama, že nemáš na čo čakať.

ahjajjaj

ahoj dory, neprešla som si takýmto problémom, ale ide tu o to, že sa nemáš ako vysporiadať so svojimi vnútornými pocitmi, ktoré si potom riešiš takýmto spôsobom, potom Ti je na chvíľku lepšie, a potom znova horšie.
Myslím, že by si si mohla nájsť iný spôsob odreagovania sa od stresov a frustrácie, pričom by tu malo ísť o telesnú činnosť. Ja by som Ti pravidelnú návštevu fitness centra, a tou telesnou činnosťou by mohol byť beh, alebo stúpanie a podobné stroje, kde si určíš nejaký výkon, ktorý chceš dosiahnúť. Napr. aby si mala vyšší tep - taký výkon, alebo prejsť nejakú trasu - určíš si koľko chceš, alebo spáliť toľko a toľko kalórií. Pri 20 minútovom intenzívnom pohybe sa Ti začne vylučovať v mozgu endorfín. Namiesto fitka to môže byť aj napr. aerobic, beh alebo kolieskové korčule, prípadne bicykel, alebo rýchle plávanie alebo niečo podobné. Nepíšeš, aký máš vzťah k športu.