Cudzia krajina

Príspevok v téme: Cudzia krajina
ELI89

Ahojte baby, chalani.
Potrebovala by som možno nejaké rady, alebo len povzbudenie, sama neviem.
Minulý rok som ukončila VŠ, od septembra som začala pracovať a zmluvu mám do augusta. Priateľ ale pracuje v zahraničí, v nemecky hovoriacej krajine a chce, aby som sa v septembri k nemu presťahovala, že keď mi skončí zmluva tu na SK a že tam si založíme aj rodinu. Moja dilema, ale je, že nemecký jazyk ovládam tak asi na 3% kedy poznam nejaké frázy, pár slovíčok a preto mám obavy, že sa nestihnem ten jazyk tak rýchlo naučiť, aby som si tam našla plnohodnotnú prácu. V odbore, ktorý som vyštudovala to je nereálne, keďže pracujem v školstve. Mám taký zvláštny pocit, že ma bude musieť priateľ živiť kým sa mi nepodarí nájsť nejaku prácu, aj keď len niekde v sklade, len nech pracujem. On tvrdí, že mu to nebude vadiť, ale keď ja mam taky divný pocit z toho, že tam budem ako keby priživnik. Mam odísť, nemám odísť, ja neviem.

valinka

Ono už keď si v krajine a že nemáš moc inú možnosť ako komunikovať, tak to príde samé po čase, toho sa nemusíš báť.

snejty

Este mas dost casu, aby si sa jazyk naucila. Treba intenzivny kurz a motivaciu a do septembra sa na B1 dostanes. Zvysok sa doucis uz v danej krajine.
Da sa najst aj home office praca na SVK a pracovat mozes z cudziny.
Ak mas dobru anglictinu, mozno sa zamestnas hned aj v danej krajine.