Zahraničie

Príspevok v téme: Zahraničie
Ali017

Ahojte baby,
potrebovala by som poradiť, ak máte niektoré skúsenosti s takouto situáciou. Priateľ pracuje v Nemecku (3-4 týždne tam a 1 týždeň doma). Obaja to chceme vyriešiť nejako tak, aby sme boli spolu každý deň, keďže si plánujeme založiť rodinu. Priateľ tam zarobí na hodinu 28€, keďže je živnostník, tak je jasné, že odtiaľ nechce tak skoro odísť. Ja som minulý rok skončila VŠ a momentálne mám zmluvu do augusta. Priateľ sa snaží nájsť byt, v ktorom by sme mohli spolu bývať, keďže momentálne funguje na zdieľanom byte. Problém ale je, že moja nemčina je na slabej úrovni. Snažím sa učiť slovíčka, základné frázy, ale nie je to také, že dokážem porozumieť a povedať niečo. Priateľ mi povedal, že jemu bude stačiť, ak tam len budem, že o ostatné sa on postará. No ja si neviem predstaviť byť celé dni sama, tak preto sa chcem opýtať, že či ísť do toho aj napriek tomu, že tá nemčina je slabšia a nenašla by som si asi tak skoro prácu, alebo čo by ste mi poradili. Ďakujem ❤️

snejty

Ist a bud si tam najst pracu v anj (ak ju teda vies), alebo si na Slovensku najst pracu, kt sa da vykonavat z home office.